Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6aFakultní škola Ostravské univerzity
Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a,
je příspěvkovou organizací zřizovanou
Moravskoslezským krajem.
Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a,
je příspěvkovou organizací zřizovanou
Moravskoslezským krajem.

Angličtina s rodilým mluvčím

„Domluvila jsem vám do hodin angličtiny rodilého mluvčího.” Tahle věta v nás vyvolala smíšené pocity. Někteří byli nadšení, že se jejich angličtina zdokonalí, jiní se báli, že nebudou rozumět. Všichni jsme si byli však jistí tím, že to bude něco jiného. To jsme ale ještě netušili, jak odlišné vlastně hodiny s Ryanem budou. Můžu s jistotou říci, že všechny z nás si od první hodiny získal svou energičností, smyslem pro humor a šíleným smíchem, který by nenechal chladného ani nejzarputilejšího pesimistu. A nebudeme si lhát, někdy nám ta škola dokáže pěkně smáznout úsměv.

Asi nejvíce však oceňujeme, že konečně vidíme metodu „Škola hrou” v praxi. Ryan se pro každé téma snaží vymyslet nějakou aktivitu, většinou jsme rozděleni do skupin a společně buď zodpovídáme otázky, hádáme slova na tabuli, nebo se například snažíme ostatním popsat obrázek tak, aby jej byli schopni nakreslit, přestože oni sami jej nevidí. Co je nejdůležitější? Celou dobu mluvíme anglicky - a o tom to právě je! Gramatiku se dokáže naučit snad každý, ale vyjádřit, co chceme říci, i když neznáme všechna slovíčka, to je teprve umění.

Na závěr nám nezbývá nic jiného, než si posledních pár hodiny užít a být vděční, že vůbec máme takovouto příležitost.

Zuzana Gajdičiarová, septima B

 

A ještě pohled žáků tercie:

Ryan pracuje jako učitel, a proto věděl, jak pro nás připravit hodiny zábavnou formou. Jelikož se většina z nás setkala s rodilým mluvčím vůbec poprvé, seznamovali jsem se s typickým anglickým přízvukem. Ryan měl pro nás vždy připravenou výuku nějakého konkrétního tématu v podobě her či různých prací ve skupinkách. Jeho hodiny byly vždy zajímavé, vtipné a díky komunikaci s ním i s ostatními spolužáky jsme si ověřili, jak dokážeme v angličtině formulovat své myšlenky a uplatňovat je ve větách. Také jsme si rozšířili svou slovní zásobu. Myslíme si, že tento rok strávený s Ryanem nás obohatil dobrými zkušenostmi a především jsme si rozšířili své znalosti angličtiny, které mohou někteří zúročit již příští týden, kdy se koná zájezd do Anglie. 

Klára Starečková, Kateřina Vavrečková

Fotografie

Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a,
je příspěvkovou organizací zřizovanou
Moravskoslezským krajem.
Programovali: SE-MO Data s.r.o.
Gymnázium Ostrava-Zábřeh, příspěvková organizace
Volgogradská 6a
700 30 Ostrava-Zábřeh
596 750 873