Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6aFakultní škola Ostravské univerzity
Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a,
je příspěvkovou organizací zřizovanou
Moravskoslezským krajem.
Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a,
je příspěvkovou organizací zřizovanou
Moravskoslezským krajem.

Astronomická olympiáda v letošním školním roce

Soutěžící naší školy byli v řešení této soutěže opět velmi úspěšní. Největších úspěchů dosáhli žáci v krajském kole, kde obsadili přední místa v rámci Moravskoslezského kraje.

V kategorii A-B se v krajském kole na 1. místě umístil Radomír Mielec, na 3. místě Josef Knápek, oba žáci ze septimy. V kategorii C-D skončil na 2. místě Vít Říha a na 7. místě Jakub Svobodník, oba žáci z 5. B.

Nejvíce úspěchů jsme měli v kategorii E-F, kde na 1-2. místě se umístila Lada Srpová a Stela Srpová z 3. A, na 3. místě Eva Barčová z 4. A, na 4. místě Matěj Hošek z 3. A a na 5. místě Matěj Ševčík z 3. B.

I v nejmladší kategorii G-H se staly tři žákyně úspěšnými řešitelkami této soutěže: Marie Hrubá z 1. A skončila na 4. místě, Kristýna Ševčíková z 1. B na 12. místě a Julie Krčmařová z 1. A na 15. místě. Jedná se o skvělé umístění pro žáky, kteří se zatím věnují astrofyzice pouze ve svém volném čase.

Velmi mě těší zájem žáků naší školy o odvětví astronomie a jejich odborné znalosti v této oblasti.

 

Mgr. Lenka Plachtová

 

Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a,
je příspěvkovou organizací zřizovanou
Moravskoslezským krajem.
Programovali: SE-MO Data s.r.o.
Gymnázium Ostrava-Zábřeh, příspěvková organizace
Volgogradská 6a
700 30 Ostrava-Zábřeh
596 750 873