Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6aFakultní škola Ostravské univerzity
Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a,
je příspěvkovou organizací zřizovanou
Moravskoslezským krajem.
Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a,
je příspěvkovou organizací zřizovanou
Moravskoslezským krajem.

Doběhli jsme do Prahy!

Ve středu 12. dubna se v Ostravě konalo krajské kolo Juniorského maratonu 2017, zařazeného do seriálu akcí RUNCZECH. Náš tým Volgogradská Runners ve složení M. Kováčech (5. A), J. Zedníček (5. B), G. Janků, E. Surmová, P. Kraus (6. A), O. Kozelský, D. Sechra, K. Skupník (6. B), S. Štiglerová (7. A) a J. Mielec (8. B) pod vedením Mgr. Jiřího Surmy obsadil v čase 2:50:10 celkové 2. místo. Lepší než my bylo pouze družstvo žáků sousedního sportovního gymnázia.

Tímto skvělým výkonem se naše družstvo nominovalo do celorepublikového finále, které se uskuteční v neděli 7. května 2017 v Praze při příležitosti tradičního Wolkswagen pražského maratonu. Budeme našemu družstvu držet palce, aby i ve finále dosáhli co nejlepšího umístění!

Za zmínku jistě stojí, že na jednotlivých úsecích měl 3. nejlepší čas Martin Kováčech a 7. Pavel Kraus. Opět jim sekundovali pouze členové družstva SGDAEZ Ostrava. V pořadí dívek byly na prvních dvou místech členky naší štafety Silvie Štiglerová a Eliška Surmová.

Podrobné výsledky ze všech krajských kol podniku najdete na webu:
https://www.runczech.com/cs/akce/juniorsky-maraton-2017/vysledky/index.shtml

Fotografie

Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a,
je příspěvkovou organizací zřizovanou
Moravskoslezským krajem.
Programovali: SE-MO Data s.r.o.
Gymnázium Ostrava-Zábřeh, příspěvková organizace
Volgogradská 6a
700 30 Ostrava-Zábřeh
596 750 873