Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a,
je příspěvkovou organizací zřizovanou
Moravskoslezským krajem.

Dvě medaile z okresního kola Poháru rozhlasu

Ve středu 18. 5. se na stadionu ZŠ Porubská uskutečnilo okresní kolo Poháru rozhlasu. Naše gymnázium se neztratilo - starší žákyně obsadily druhé místo a starší žáci skončili třetí. V jednotlivých disciplínách jsme rovněž získali několik medailových umístění. Nejcennější bylo vítězství Martina Kováčecha ze 4. A v běhu na 1500 m. Výkonem 4:20.54 se zároveň stal lídrem letošních republikových tabulek! Martin závodně běhá za SSK Vítkovice a současně hraje florbal. Dobrým florbalistou i atletem je také Jiří Zedníček ze 4. B, který zvítězil ve skoku dalekém (5.27 m) a ve skoku vysokém byl druhý (1.58 m).

Druhé místo v běhu na 800 m v solidním čase 2:42.85 vybojovala Klára Klimšová ze 3. A, třetí ve skoku vysokém skončila Gabriela Vincourková ze 4. A, která svým výkonem 1.38 m zopakovala výsledek z loňského krajského finále Poháru rozhlasu. Třetí místo ve skoku dalekém (4.32 m) přidal Ondřej Klečka ze sekundy a štafeta starších žákyň ve složení L. Kunčarová, B. Selesová, N. Poledníková a K. Poledníková (4 x 60 m - 36.05).

Pochvalu za dvě čtvrtá místa si určitě zaslouží Lucie Kunčarová ze 4. A (60 m - 8.74; koule 3kg – 8.20 m), dále Jana Kozlová z primy (4. místo, hod kriketovým míčkem - 35.01 m), Alice Mourková z 3. A (4. místo, 800 m - 2:49.12), Lukáš Holčapek ze 4. A (5. místo, koule 4kg - 10.94 m), René Galdia ze 4. A (5. místo, skok daleký - 4.84 m) a David Rychtecký ze sekundy (5. místo, skok daleký - 4.17 m).

Samozřejmě musíme poděkovat i všem ostatním závodníkům za jejich kvalitní výkony a hlavně za ochotu reprezentovat naše gymnázium.