Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6aFakultní škola Ostravské univerzity
Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a,
je příspěvkovou organizací zřizovanou
Moravskoslezským krajem.
Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a,
je příspěvkovou organizací zřizovanou
Moravskoslezským krajem.

Exkurze sext do laboratoří VŠB-TUO

V pondělí 30. 1. 2017 jsme měli možnost navštívit prostory Technické univerzity. V první části nás čekalo představení celé fakulty, kterého jsme se „báli“ asi nejvíce, protože není snad nic horšího, než trávit dlouhé minuty snahou udržet pozornost a zapamatovat si alespoň málo z informací, které jsou nám na podobných přednáškách sdělovány. Proto jsme všichni ocenili, že byla stručná, a přesto zajímavá. Dozvěděli jsme se nejen o možnostech studia a o úspěších studentů, ale díky prezentaci Aleše Vysockého také o možnostech cestování, které jsou pro studenty nejlákavější.

Poté jsme se přesunuli k samotné exkurzi. Začali jsme v bezdozvukové  laboratoři, kde jsme doslova slyšeli naprosté ticho, i když nám bylo později řečeno, že laboratoř vlastně plně bezdozvuková není. Současně jsme byli seznámeni s jejím využitím.

Dále jsme navštívili laboratoře katedry energetiky. Troufám si za všechny říci, že tato část byla nejpříjemnější, protože jsme byli svědky výroby kávy a popcornu, který jsme si později směli odnést. Jedinou nevýhodou snad bylo, že jsme byli občerstvením natolik zaměstnáni, že vnímání dalšího výkladu šlo stranou.

Předposlední zastávkou byla laboratoř robototechniky, kde jsme opět absolvovali kratší přednášku a následně se podívali na práci studentů, která byla přinejmenším poutavá. Nakonec jsme navštívili institut dopravy, kde nám byl představen projekt Student Formula.

Když padl dotaz, kdo z nás uvažuje o technickém oboru, moc rukou nahoře nebylo a mnoho z nás váhalo i nad tím, jestli by vůbec chtěli studovat u nás v Ostravě. Domnívám se však, že po této exkurzi by počet zájemců mohl stoupnout.

 

Zuzana Gajdičiarová, sexta B

Fotografie

Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a,
je příspěvkovou organizací zřizovanou
Moravskoslezským krajem.
Programovali: SE-MO Data s.r.o.
Gymnázium Ostrava-Zábřeh, příspěvková organizace
Volgogradská 6a
700 30 Ostrava-Zábřeh
596 750 873