Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6aFakultní škola Ostravské univerzity
Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a,
je příspěvkovou organizací zřizovanou
Moravskoslezským krajem.
Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a,
je příspěvkovou organizací zřizovanou
Moravskoslezským krajem.

Finále soutěže Zlepši si techniku

V pondělí 24. 4. 2017 se na půdě VŠB-TU v Ostravě-Porubě konalo finále soutěže Zlepši si techniku.

Letos proběhlo již čtvrté kolo této popularizační soutěže, které se naši studenti pravidelně zúčastňují. Cílem soutěže je během 4 minut vysvětlit libovolné téma z oblasti přírodních věd pomocí pomůcek, které si soutěžící donesou v rukou nebo v kapsách.

Letošní finále bylo nabité zajímavými experimenty, u kterých nechyběl ani oheň a hlasité výbuchy. Soutěžících se zúčastnil rekordní počet – 60 – z mnoha základních a středních škol Moravskoslezského kraje.

Naši školu reprezentovali studenti Antonín Matula a Tadeáš Urban ze sekundy s představením Loupež století, Pavla Chrobáková, Hang Nga Luu, Pavla Mikulová a Viktorie Neklová (kvarta A) s představením Oheň, voda, vítr a Jana Pekařová a Michal Mikeska (sexta A) s Hrátkami s CO2.

V silné konkurenci nakonec dosáhli na medailové pozice Jana Pekařová a Michal Mikeska, kteří ve své kategorii vybojovali stříbrné medaile.

Všem soutěžícím blahopřejeme za skvělou reprezentaci naší školy a úžasná představení, která předvedli, a přejeme jim hodně úspěchů i v dalších ročnících této soutěže.

 

Mgr. Lenka Plachtová

Fotografie

Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a,
je příspěvkovou organizací zřizovanou
Moravskoslezským krajem.
Programovali: SE-MO Data s.r.o.
Gymnázium Ostrava-Zábřeh, příspěvková organizace
Volgogradská 6a
700 30 Ostrava-Zábřeh
596 750 873