Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6aFakultní škola Ostravské univerzity
Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a,
je příspěvkovou organizací zřizovanou
Moravskoslezským krajem.
Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a,
je příspěvkovou organizací zřizovanou
Moravskoslezským krajem.

Fyzikální náboj 2019

Letos se Náboj uskutečnil (jak už je v posledních letech zvykem) na více místech než v roce loňském, konkrétně na území pěti států v celkem osmi městech: na Slovensku (Bratislava, Košice), v Česku (Praha, Ostrava), Polsku (Gdańsk, Rzeszów), Maďarsku (Budapešť) a v Rusku (Moskva).

V Ostravě se tato soutěž již potřetí konala v prostorách Gymnázia Ostrava-Zábřeh pod taktovkou Mgr. Lenky Plachtové, letos za pomoci tříd sexty a septimy B. Sjelo se sem zhruba 30 týmů z různých koutů Moravy a Slezska, které soutěžily ve dvou kategoriích, Junior pro žáky prvního a druhého ročníku SŠ a odpovídajících ročníků gymnázií a Senior pro všechny žáky SŠ a odpovídajících ročníků gymnázií. Nutno vyzdvihnout, že organizace proběhla (až na poněkud zmatené vyhlášení výsledků) hladce a bez problémů. Za což vděčíme skvělé organizaci ze strany všech organizátorů v čele s Mgr. Lenkou Plachtovou a pomoci studentů školy, bez kterých by uskutečnění bylo stěží možné.

Co se týče výsledků, nutno říci, že ve velké konkurenci se domácí týmy rozhodně neztratily. Úspěšnější byl letos tým Juniorů ve složení Daniel Chrenko (kvinta), Josef Knápek, Radomír Mielec, Matyáš Poledník a Lucie Tomaszewiczová (sexta), který s 13 získanými body obsadil 3. místo v Ostravě a v mezinárodním měřítku se mezi 125 týmy umístil na 8. místě. Tým Seniorů ve složení Zdeněk Legerský (septima), Hynek Dráždil, Tomáš Dzik, Lucie Kunčarová a Martin Ručka (oktáva), obsadil s 12 získanými body v mezinárodním měřítku mezi 160 týmy 72. místo.

Doufejme, že i v příštím roce se soutěž povede minimálně stejně úspěšně jako letos a že se podaří zařídit, aby se do Ostravy mohly sjet nejen týmy z českého okolí Ostravy, ale také z blízkého pohraničí.

 

Matyáš Poledník, sexta

Fotografie

Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a,
je příspěvkovou organizací zřizovanou
Moravskoslezským krajem.
Programovali: SE-MO Data s.r.o.
Gymnázium Ostrava-Zábřeh, příspěvková organizace
Volgogradská 6a
700 30 Ostrava-Zábřeh
596 750 873