Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6aFakultní škola Ostravské univerzity
Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a,
je příspěvkovou organizací zřizovanou
Moravskoslezským krajem.
Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a,
je příspěvkovou organizací zřizovanou
Moravskoslezským krajem.

Fyzikální náboj opět na naší škole

Fyzikální náboj opět na naší škole

I letos mělo naše gymnázium v tomto napínavém klání nadějné zastoupení v obou soutěžních kategoriích. Reprezentovali nás jmenovitě Josef Knápek, Zdeněk Legerský, Eliška Malcharcziková, Matyáš Poledník a Radomír Mielec (kat. Junior) a Hynek Dráždil, Tomáš Dzik, Klára Horáková, Ondřej Kozelský a Lucie Kunčarová (kat. Senior).

Znalosti a dovednosti získané nejen z hodin fyziky uplatnili při řešení zapeklitých a především nápaditě formulovaných úloh. Dostalo se jim tedy odpovědí na otázky, jež jim po dlouhá léta nedaly spát. No řekněte, který zvídavý jedinec nikdy nedumal nad polohou těžiště Neptunova trojzubce nebo se nesnažil přijít s plánem záchranné akce nebohého hobita v padajícím výtahu? 

Ačkoli oba zmíněné týmy bojovaly se ctí, o krapet úspěšnější byli přece jenom studenti služebně starší, jimž se podařilo v rámci Ostravy obsadit krásné druhé místo (na úrovni celostátní dosáhli na medaili bramborovou). Nutno dodat, že na mezinárodní úrovni tento tým získal 20 bodů a patří mezi nejúspěšnější týmy z České republiky, Slovenska, Polska, Maďarska a Ruska.

Své gratulace ovšem směrujte nejen k nim, ale také ke všem pořadatelům a organizátorům (paní profesorce Plachtové, FYKOSu a oběma septimám), kteří dohlédli na hladký průběh celé akce a ukázali okolnímu světu, jaký má Ostrava NÁBOJ.

 PS.: Chcete-li se o soutěži dozvědět více, a to od osob povolanějších, učiňte tak prostřednictvím zhlédnutí krátké reportáže TV POLAR: 

https://polar.cz/porady/studuj-u-nas/studuj-u-nas-21-11-2018-17-24-57

 

Klára Horáková, septima A

Fotografie

Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a,
je příspěvkovou organizací zřizovanou
Moravskoslezským krajem.
Programovali: SE-MO Data s.r.o.
Gymnázium Ostrava-Zábřeh, příspěvková organizace
Volgogradská 6a
700 30 Ostrava-Zábřeh
596 750 873