Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6aFakultní škola Ostravské univerzity
Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a,
je příspěvkovou organizací zřizovanou
Moravskoslezským krajem.
Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a,
je příspěvkovou organizací zřizovanou
Moravskoslezským krajem.

Fyzikální náboj poprvé na naší škole

Fyzikální náboj poprvé na naší škole

V pátek 20. 10. jsme se poprvé podíleli na organizaci mezinárodní soutěže Fyzikální náboj. V České republice proběhla soutěž v Praze a u nás v Ostravě. Kromě těchto míst byla organizována i v Bratislavě, Košicích, Gdaňsku a v Budapešti. Soutěž je určena pětičlenným týmům ve dvou věkových kategoriích: Junior (1. a 2. roč. SŠ) a Senior (3. a 4. roč. SŠ). Řeší se při ní velmi náročné problémové úlohy z fyziky, které připravují studenti MFF UK v Praze.

Řešení Fyzikálního náboje může žákům přispět k úspěšnému řešení dalších fyzikálních soutěží, případně může být zohledněno při přijetí na vysokou školu. Své výsledky si soutěžící porovnávají i s účastníky z ostatních států.

Letos nám na organizaci soutěže finančně přispělo Statutární město Ostrava.

Naši školu výborně reprezentovali junioři Zdeněk Legerský, Lucie Kunčarová, Tomáš Dzik, Hynek Dráždil a Martin Kováčech, kteří v Ostravě vybojovali zasloužené 1. místo a v rámci ČR 6. místo. Senioři Jana Pekařová, Sylvie Štiglerová, Vojtěch Jandásek, Jaroslav Hrubý a Radek Zajíček získali v Ostravě 3. místo a v rámci ČR 15. místo. Oběma týmům gratulujeme ke skvělým výsledkům.

Za hlavní organizační tým bych chtěla poděkovat všem studentům 7. A a 7. B, kteří pomáhali s organizací této soutěže, a přispěli tak k hladkému průběhu soutěže.

Bližší informace o soutěži najdete na internetových stránkách soutěže https://physics.naboj.org/

 

Mgr. Lenka Plachtová

Fotografie

Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a,
je příspěvkovou organizací zřizovanou
Moravskoslezským krajem.
Programovali: SE-MO Data s.r.o.
Gymnázium Ostrava-Zábřeh, příspěvková organizace
Volgogradská 6a
700 30 Ostrava-Zábřeh
596 750 873