Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6aFakultní škola Ostravské univerzity
Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a,
je příspěvkovou organizací zřizovanou
Moravskoslezským krajem.
Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a,
je příspěvkovou organizací zřizovanou
Moravskoslezským krajem.

Fyziklání 2019

Mohli jsme si rozšířit obzory na velkém množství zajímavých přednášek z různých odvětví fyziky nebo nakouknout do laboratoří, zjistit jakými hračkami jsou studenti Matfyzu obklopeni, podívat se na připravené experimenty a demonstrace. Po skončení programu, který trval do pozdního odpoledne, jsme se vydali ubytovat do pražského TOP Hotelu, kde se následující den konala soutěž.

Letos poprvé se soutěž konala pro všechny kategorie na stejném místě. Zúčastnilo se jí 151 týmů nejen z Česka a Slovenska ale i z Bosny a Hercegoviny, Srbska nebo Španělska, z toho 3 z našeho gymnázia. Fyzikální příklady jsme během soutěže se ctí pokořili.

Odpoledne po soutěži si všichni dosyta užili zaslouženého odpočinku. Páteční večer byl v duchu sociálních interakcí, pro zúčastněné soutěžící i organizátory byl připraven raut. Jedna část našeho týmu se rozhodla sbližovat s vysokoškolskými studenty a připravovat si půdu pro budoucí spolupráci, ta druhá část utužovala mezinárodní vztahy a seznamovala se s týmem ze Španělska.

V sobotu na nás čekalo přednáškové dopoledne. Následovala přestávka na oběd v centru města, odkud jsme se přesunuli do Národního technického muzea a na historicko-fyzikální procházku Prahou. Všichni jsme se opět setkali v největším planetáriu v České republice, otestovali zdejší exponáty a po dlouhém dnu se podívali na hvězdami posetou kopuli planetária. Tímto náš program končil.

V neděli byl pro zájemce opět připravený doprovodný program ve formě přednášek.

Prodloužený víkend byl více než milým zpestřením vyučování. Každý z nás měl možnost si promluvit o studiu na Matfyzu přímo se studenty a někteří z nás si otestovali svoje znalosti ze španělského a anglického jazyka.

 

Tým MI6

 

Výsledky soutěže: https://fyziklani.cz/historie/2019/poradi

Fotografie ze soutěže: https://fyziklani.cz/historie/2019/galerie

Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a,
je příspěvkovou organizací zřizovanou
Moravskoslezským krajem.
Programovali: SE-MO Data s.r.o.
Gymnázium Ostrava-Zábřeh, příspěvková organizace
Volgogradská 6a
700 30 Ostrava-Zábřeh
596 750 873