Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6aFakultní škola Ostravské univerzity
Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a,
je příspěvkovou organizací zřizovanou
Moravskoslezským krajem.
Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a,
je příspěvkovou organizací zřizovanou
Moravskoslezským krajem.

Hranická propast 2019

Na sklonku září jsme se společně s kvartou B setkali na nádraží Ostrava-Svinov, odkud jsme se vlakem vydali do Teplic nad Bečvou. Už jsme trochu tušili, co nás čeká, jelikož podobnou exkurzi dva dny před námi absolvovaly obě sekundy.

V Teplicích nás čekala nejprve prohlídka Zbrašovských aragonitových jeskyní.  Většinu z nás mile překvapila teplota, jež v jeskyních byla. Strach, že nám bude zima, se ukázal jako scestný. Příjemných 14 °C nás provázelo po celou dobu prohlídky. Ta byla zajímavá a věřím, že si z ní každý z nás odnesl alespoň něco. Paní průvodkyně mluvila poutavě a my pečlivě poslouchali, jelikož jsme všechny informace mohli posléze zúročit při skupinové práci. Téměř hodinovou prohlídku nikdo nevyrušoval, a my si tak mohli krásy jeskyně vychutnat o to více.

Po krátké občerstvovací pauze, kdy jsme na kolonádě ochutnávali lázeňské oplatky a jiné pochutiny, jsme vyrazili do zdejšího informačního centra. Čekala nás virtuální prohlídka Hranické propasti a krátký film o jejím průzkumu.

Pak už následoval jen poslední úkol. Ve skupinkách jsme dostali buzolu, pracovní listy a mapu. Při procházce po naučné stezce okolo Hranické propasti jsme lehce splnili všechny úkoly pomocí informačních tabulí, jež lemovaly naši cestu. Horší pro nás byla práce s buzolou. Naším úkolem bylo změřit azimuty. Naštěstí po vysvětlení, co to vůbec azimut je, i tohle zvládla většina z nás.

Exkurze byla příjemným zpestřením běžného studentského dne, který bychom jinak strávili v lavicích.

 

Natálie Vicherková (kvarta A) & Mgr. Marcela Dudová

Fotografie

Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a,
je příspěvkovou organizací zřizovanou
Moravskoslezským krajem.
Programovali: SE-MO Data s.r.o.
Gymnázium Ostrava-Zábřeh, příspěvková organizace
Volgogradská 6a
700 30 Ostrava-Zábřeh
596 750 873