Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6aFakultní škola Ostravské univerzity
Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a,
je příspěvkovou organizací zřizovanou
Moravskoslezským krajem.
Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a,
je příspěvkovou organizací zřizovanou
Moravskoslezským krajem.

I letos poběžíme v Praze!

Ve čtvrtek 19. dubna se v Ostravě konalo krajské kolo Juniorského maratonu 2018, zařazeného do seriálu akcí RUNCZECH.

Náš tým Volgogradská Runners ve složení J. Poruba (5. B), M. Kováčech, M. Ručka (6. A), J. Zedníček (6. B), G. Janků, E. Surmová, P. Kraus (7. A), O. Kozelský, D. Sechra (7. B) a S. Štiglerová (8. A) pod vedením Mgr. Jiřího Surmy zvítězil v čase 2:44:50. V těsném a dramatickém souboji jsme porazili tým sportovního gymnázia.

Tímto skvělým výkonem se naše družstvo nominovalo do celorepublikového finále, které se uskuteční v neděli 6. května 2018 v Praze při příležitosti tradičního Wolkswagen pražského maratonu. Držíme našemu družstvu palce, aby i ve finále dosáhli co nejlepšího umístění!

Vynikající výsledek celého týmu podpořili svými individuálními výkony naše dívky Silvie Štiglerová a Eliška Surmová, které dosáhly mezi dívkami na svých úsecích nejlepších časů, a mezi chlapci Martin Kováčech (1.), Pavel Kraus (5.) a Martin Ručka (7.)!

Podrobné výsledky ze všech krajských kol podniku najdete na webu:
https://www.runczech.com/cs/akce/juniorsky-maraton-2018/vysledky-1/index.shtml

 

Mgr. Petr Říman

Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a,
je příspěvkovou organizací zřizovanou
Moravskoslezským krajem.
Programovali: SE-MO Data s.r.o.
Gymnázium Ostrava-Zábřeh, příspěvková organizace
Volgogradská 6a
700 30 Ostrava-Zábřeh
596 750 873