Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6aFakultní škola Ostravské univerzity
Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a,
je příspěvkovou organizací zřizovanou
Moravskoslezským krajem.
Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a,
je příspěvkovou organizací zřizovanou
Moravskoslezským krajem.

Juniorská vědecká konference 2019

Ve dnech 8.-9. 11. 2019 se konal v Praze 9. ročník juniorské vědecké konference, kterou pořádá Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy. Úkolem žáků bylo zvolit si libovolné téma z oblasti přírodních věd a přednést ho na konferenci. Z celé republiky bylo vybráno 70 prezentujících na základě poslaného abstraktu, z toho 7 žáků z našeho gymnázia.

A co na konferenci říkali přímo naši žáci?

Všem se nám na konferenci hrozně moc líbilo. Po příjezdu jsme dostali kartičky s našimi jmény a hezká trička na památku. Pak následovalo zahájení, odborné přednášky a pak už jsme přišli na řadu my, přednášející žáci. Jako první z nás prezentoval Adam Strážnický, takže jsme mu všichni drželi palce. My ostatní jsme byli až druhý den. Pátek byl hodně nabitý. Bylo hodně prezentací a taky prohlídka Karlovy Univerzity. Nesmíme zapomenout na jídlo, které bylo strašně dobré a všem nám chutnalo. Blížil se večer a to znamenalo odjezd na hotel, což jsme byli rádi, protože jsme byli unavení.

Druhý den jsme byli všichni (kromě Adama) hodně nervózní, jelikož jsme měli prezentovat. Hned z rána jsem zahájila prezentaci já s Adélou Mrowiecovou, odpoledne pak pokračovali kluci z 3. B (Jakub Ogurek a Filip Novotný) a holky z 2. B (Zuzana Linhartová a Rozálie Plaskurová). A jelikož jsme skvělá škola, všichni jsme se vzájemně podporovali.

Celkově se nám tam hodně líbilo, našli jsme si nové kamarády, objevili věci, které nás zajímají, a hlavně jsme si zkusili, jaké to je prezentovat před odbornou porotou a ostatními žáky. V plánu máme jet i příští rok, protože je to opravdu zábava. Děkujeme.

 

Mgr. Kateřina Tabáková & Barbora Hybšová (kvarta B)

Fotografie

Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a,
je příspěvkovou organizací zřizovanou
Moravskoslezským krajem.
Programovali: SE-MO Data s.r.o.
Gymnázium Ostrava-Zábřeh, příspěvková organizace
Volgogradská 6a
700 30 Ostrava-Zábřeh
596 750 873