Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6aFakultní škola Ostravské univerzity
Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a,
je příspěvkovou organizací zřizovanou
Moravskoslezským krajem.
Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a,
je příspěvkovou organizací zřizovanou
Moravskoslezským krajem.

Kvinty v Alpách

V pondělí 12. února se kvinty sešly před školou, nikoliv aby vstoupily do ní, nýbrž aby na týden odjely tak daleko, jak jen to bude možné. Ano, hádáte správně. Vypravili jsme se na dlouhou cestu (přesněji třinácti hodinovou, trošku se nám to protáhlo) do rakouských Alp.

Jízda autobusem naštěstí předčila naše očekávání (pro jistotu jsme samozřejmě čekali to nejhorší), a přestože byla delší, než být měla, ubíhala vcelku rychle a bezbolestně. Každý se bavil, jak sám uznal za vhodné, v pozdějších večerních hodinách však nastaly okamžiky, kdy celá posádka společně zpívala a občas i tančila do rytmu všech možných i nemožných písní přehrávaných z reproduktoru strategicky umístěného doprostřed autobusu.

Po příjezdu nás čekalo ubytování se a zápis do skupin podle lyžařských dovedností, na kopce jsme se vypravili až druhého dne ráno. Každý den nás autobus vozil do cca půl hodiny vzdálených lyžařských středisek. Měli jsme tak možnost vyzkoušet si spoustu nejrůznějších sjezdovek a míst, mimo jiné jsme se také jednou podívali k nejvyšší hoře Rakouska, Grossglockneru.

Zdatní i méně zdatní lyžaři sjížděli kopce o sto šest, nenechali jsme se zahanbit ani těmi nejprudšími svahy. Navíc jsme si všichni, od němčinářů přes ruštináře po španělštináře, vyzkoušeli němčinu v praxi na velmi náročných a pokročilých frázích při objednávání jídla („Pommes frites, bitte.“ ... „Danke.“). Během pauz na oběd jsme pak stihli také horlivě fandit při sledování živého přenosu olympijských her. No a nezapomněli jsme ani na jeden odpolední výlet do přilehlého městečka. Program jsme tedy měli opravdu nabitý.

Po neskutečně rychle uběhnutém týdnu jsme nakonec nastupovali znova do autobusu, směr Česká republika. Cesta zpět uběhla rychleji než cesta tam, těm šťastnějším, kteří usnuli, o to rychleji, ti méně šťastní ji však také v pořádku přečkali. I přes drobné lyžařské nehody jsme se domů vrátili všichni – unavení, vyčerpaní, rozbolavělí, ale především plni nepřekonatelných vzpomínek a nově nabytých dovedností.

Jolana Šnajdrová, 5. A

Fotografie

Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a,
je příspěvkovou organizací zřizovanou
Moravskoslezským krajem.
Programovali: SE-MO Data s.r.o.
Gymnázium Ostrava-Zábřeh, příspěvková organizace
Volgogradská 6a
700 30 Ostrava-Zábřeh
596 750 873