Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6aFakultní škola Ostravské univerzity
Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a,
je příspěvkovou organizací zřizovanou
Moravskoslezským krajem.
Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a,
je příspěvkovou organizací zřizovanou
Moravskoslezským krajem.

Levandulová Provence

V letošním školním roce pořádá naše gymnázium zájezd pro žáky kvart až septim do jižní Francie a Monaka pod názvem „Levandulová Provence“. Zájezd pro nás organizuje cestovní kancelář Školní zájezdy, s.r.o. z Brna, která nám také poskytne průvodce.

Zájezd se bude konat ve dnech 8. - 13. 6. 2020 a jeho cena s odjezdem od školy je 7 150 Kč, cena nezahrnuje vstupy do objektů a místní dopravu.


Program zájezdu 

Poplatky za vstupy

 

První zálohu po podání závazné přihlášky ve výši 3000 Kč je potřeba zaplatit do 15. 12. 2019, druhou pak ve výši 4 150 Kč do 15. 3. 2020.

 

Mgr. Eva Skotnicová, Ph.D.
Mgr. Monika Číhalová

 

Další informace k zájezdu:

   Všeobecné podmínky CK   -   Pojištění úpadku   -   Podmínky storna zájezdu   -   Pojistné podmínky   -   Rozsah pojištění   -   Limity plnění   -   Brožura ČSOB pojišťovny

 

Provence je jedním z turisticky nejatraktivnějších francouzských regionů. Při vyslovení pojmu Provence se málokomu nevybaví levandule. Provensálské „modré zlato“ je všudypřítomné, a pokud zrovna nekvete a nehalí region do modro-fialového hávu, setkáte se s ním v místních tradičních produktech. V oblasti Provence se nachází vůbec ty nejkrásnější vesničky a městečka v celé Francii.

Provensálská krajina a světlo inspirovaly mnoho malířů zvučných jmen. Tím umělcem, kterého místní krajina ovlivnila nejvíce a který zde strávil nejplodnější léta svého tvůrčího období, byl dozajista Vincent Van Gogh.

Francie je snad tou největší gurmánskou velmocí a každý její region má vlastní speciality. Samozřejmostí jsou lahodné sýry a vynikající vína. Provensálská krajina má však spoustu vlastních specialit, kterými je oproti zbytku Francie specifická. Kde jinde než v Marseille si dát pravou bujabézu?

Provence je oblastí, ve které najdete jedny z nejproslulejších antických i středověkých památek v Evropě.

Připravte se tedy na cestu, vyrazte do malebné Provence a nechejte se znova a znova okouzlovat touto nádhernou krajinou ...

Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a,
je příspěvkovou organizací zřizovanou
Moravskoslezským krajem.
Programovali: SE-MO Data s.r.o.
Gymnázium Ostrava-Zábřeh, příspěvková organizace
Volgogradská 6a
700 30 Ostrava-Zábřeh
596 750 873