Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6aFakultní škola Ostravské univerzity
Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a,
je příspěvkovou organizací zřizovanou
Moravskoslezským krajem.
Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a,
je příspěvkovou organizací zřizovanou
Moravskoslezským krajem.

Návštěva IZS

Přednáška se konala ve škole. Tento čas jsme věnovali základům první pomoci. Prošli jsme si všechny body, co dělat, když se ocitneme v situaci, kdy je první pomoc potřeba.  Zkušený záchranář Mgr. Radim Holek se nám vše snažil vysvětlit tak, abychom to pochopili a aby to v nás zůstalo nejlépe navždy. Umět první pomoc je leckdy životně důležité. Odvážnější z nás se na konci mohli zúčastnit simulace, ve které si vyzkoušeli masáž srdce na umělé figuríně.

Následovala krátká přestávka, v níž jsme si zašli na oběd.  Poté na nás už čekala pro většinu z nás zajímavější část exkurze. Vydali jsme se totiž přímo na místo, kde IZS sídlí. Hned po příchodu do garáže naši pozornost upoutala tři auta záchranné služby. Mohli jsme si je prohlédnout, což nás zaujalo, a všichni jsme této možnosti využili. Většina z nás ani netušila, kolik léků či přístrojů se v nich vozí. Některé nám Mgr. Holek dokonce ukázal a vysvětlil, k čemu slouží. Bylo zajímavé vidět všechny přístroje, které známe z filmů či hodin přírodopisu, naživo. Následně jsme všichni společně zamířili k vrtulníku. Po návratu dostaly prostor naše dotazy, na které nám zaměstnanci IZS ochotně odpověděli.

Myslím, že za celou svoji třídu můžu říct, že se nám exkurze velmi líbila. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací, které se nám mohou v budoucnu hodit. Každý z nás si odnesl základy první pomoci. Když se pak dostaneme do situace, kdy ji budeme muset někomu poskytnout, zvládneme to o dost lépe. Třeba právě díky této akci zachráníme někomu život.

 

Natálie Vicherková, tercie A

Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a,
je příspěvkovou organizací zřizovanou
Moravskoslezským krajem.
Programovali: SE-MO Data s.r.o.
Gymnázium Ostrava-Zábřeh, příspěvková organizace
Volgogradská 6a
700 30 Ostrava-Zábřeh
596 750 873