Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6aFakultní škola Ostravské univerzity
Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a,
je příspěvkovou organizací zřizovanou
Moravskoslezským krajem.
Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a,
je příspěvkovou organizací zřizovanou
Moravskoslezským krajem.

Olympijské hry v Mateřské škole Kontešinec v Českém Těšíně

Jeden ze zájmových dnů jsme i letos měli možnost strávit na půdě našeho již letitého partnera Mateřské školy Kontešinec z Českého Těšína – Mostů. Studentky vyššího gymnázia tady mohly okusit povolání učitele v mateřské škole.

Za úkol jsme dostaly připravit pro děti sportovní dopoledne. Celou akci jsme pojaly, neboť jsme byly letos pouze v dámském složení, jako olympijské hry. Počasí přálo, a tak jsme mohly proměnit zahradu školky v olympijský stadión. Děti soutěžily v několika disciplínách: lovení balónků z bazénu, shazování kuželek, překážková dráha s tunely absolvovaná s plaveckými ploutvemi na nohou, základy obvazové techniky, slepý chodníček, házení olympijských kruhů, chůze po laně apod. Děti ve věku od 2 do 6 let byly velmi aktivní a leckdy předčily svými sportovními výkony naše očekávání. Ten, kdo splnil všechny disciplíny, což doložil vyplněnou záznamovou kartičkou, mohl čekat po závěrečném ceremoniálu medaili, diplom a drobnou sladkou odměnu.

Zbytek slunečného dopoledne jsme strávily na školní zahradě, kde jsme mohly blíže poznat osobnost dětí při jejich hrách.

Díky realizaci tohoto zájmového dne měly studentky možnost nahlédnout do běžného chodu MŠ a obohatit svůj pohled na svět o další poznatky

Neopomenu poděkovat celému pedagogickému i nepedagogickému zázemí školky v Mostech, které se nebojí vyjít vstříc novým výzvám a stále mě ohromuje svým lidským přístupem. Poděkování patří zajisté i vedení ZŠ a MŠ Kontešinec, který celý nápad umožnilo realizovat. A v neposlední řadě i studentkám Pavle, Anetě, Kláře, Mirce a Adéle.

 

Mgr. Marcela Dudová

Fotografie

Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a,
je příspěvkovou organizací zřizovanou
Moravskoslezským krajem.
Programovali: SE-MO Data s.r.o.
Gymnázium Ostrava-Zábřeh, příspěvková organizace
Volgogradská 6a
700 30 Ostrava-Zábřeh
596 750 873