Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6aFakultní škola Ostravské univerzity
Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a,
je příspěvkovou organizací zřizovanou
Moravskoslezským krajem.
Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a,
je příspěvkovou organizací zřizovanou
Moravskoslezským krajem.

Ostrava fandí kontinentům

Naše gymnázium se zapojilo do projektu Ostrava fandí kontinentům, který vyhlásil Český atletický svaz, statutární město Ostrava a Moravskoslezský kraj pro žáky základních škol, středních škol a členy atletických oddílů a klubů.

Žáci přihlášených škol a oddílů se budou celý rok věnovat tématu Kontinentálního poháru, největší atletické události konané na městském stadionu v Ostravě 8. – 9. září 2018. Těšit se mohou nejen na vzájemné zápolení či kreativní soutěže, ale také na pěkné ceny i podporu českých a zahraničních patronů z řad aktivních i bývalých atletů. Do projektu se přihlásilo celkem 30 základních škol z Ostravy, 27 středních škol z Moravskoslezského kraje a přes 120 atletických oddílů a klubů z celé České republiky. Projekt dává šanci vyniknout nejen sportovně nadaným, ale zdůrazňuje také týmový charakter Kontinentálního poháru a prostor projevit se dostanou i zájemci o sport, kteří jsou více zaměřeni umělecky.

Cílem projektu je zprostředkovat žákům a studentům jedinečný zážitek vrcholné atletické akce, podpora týmového ducha, kreativity a sportování.

Ve středu 6. 6. se tři naše štafety zúčastnily štafetového běhu v rámci projektu Ostrava fandí kontinentům. Nejlépe dopadly dívky v kategorii středních škol v běhu na 4 x 400 m, které zvítězily v rozběhu Evropy a budou tento kontinent reprezentovat v superfinále v září na Kontinentálním poháru. Chlapci v kategorii středních škol obsadili třetí místo v rozběhu Evropy a smíšená štafeta žáků nižšího gymnázia byla v běhu na 8 x 300 m čtvrtá.

Pravidla soutěže

IAAF Continental Cup OSTRAVA 2018

 

Fotografie

Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a,
je příspěvkovou organizací zřizovanou
Moravskoslezským krajem.
Programovali: SE-MO Data s.r.o.
Gymnázium Ostrava-Zábřeh, příspěvková organizace
Volgogradská 6a
700 30 Ostrava-Zábřeh
596 750 873