Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6aFakultní škola Ostravské univerzity
Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a,
je příspěvkovou organizací zřizovanou
Moravskoslezským krajem.
Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a,
je příspěvkovou organizací zřizovanou
Moravskoslezským krajem.

Proběhlo krajské kolo Astronomické olympiády

Naše škola opět obhájila prvenství v krajském kole Astronomické olympiády, které se konalo během měsíce dubna převážně online formou.

Letošního krajského kola se zúčastnilo rekordních 34 soutěžících z naší školy, kteří byli rozděleni podle věku do čtyř kategorií. Největší zastoupení jsme měli v nejmladší věkové kategorii, kde při řešení složitých astronomických úloh a pozorování hvězdné oblohy obhajovalo své znalosti ze školního kola 11 studentů ze sekund a 9 studentů (nováčků) z prim.

Astronomická olympiáda patří mezi nejnáročnější fyzikální soutěže v České republice. Naši studenti v ní opět excelovali svými výsledky a neměli mezi ostatními školami konkurenci. Krajské kolo této olympiády vyřešilo úspěšně celkem 14 našich studentů, což se žádné jiné škole nepodařilo. Největší konkurenci měli naši studenti v kategoriích E-F a G-H, kde v Moravskoslezském kraji soutěžilo celkem 97 studentů v kategorii E-F a 159 studentů v kategorii G-H.

Nejlepších výsledků v krajském kole dosáhli tito naši studenti:

Kategorie A-B: 3. místo – Radomír Mielec (6.)

Kategorie C-D: 1. místo – Radomír Mielec (6.)

                          3. místo – Josef Knápek (6.)

Kategorie E-F: 1. místo – Eva Barčová (3. A)

                          5. místo – Vít Říha (4. B)

Kategorie G-H: 2. místo – Lada Srpová (2. A)

                                           Stela Srpová (2. A)

                                           Natálie Nečadová (2. B)

                           9. místo – Matěj Ševčík (2. B)

Všem soutěžícím bych chtěla poděkovat za skvělou a profesionální reprezentaci školy v krajském kole Astronomické olympiády a popřát jim stejné úspěchy i v dalších letech při řešení různých fyzikálních soutěží.

 

Mgr. Lenka Plachtová

Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a,
je příspěvkovou organizací zřizovanou
Moravskoslezským krajem.
Programovali: SE-MO Data s.r.o.
Gymnázium Ostrava-Zábřeh, příspěvková organizace
Volgogradská 6a
700 30 Ostrava-Zábřeh
596 750 873