Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6aFakultní škola Ostravské univerzity
Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a,
je příspěvkovou organizací zřizovanou
Moravskoslezským krajem.
Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a,
je příspěvkovou organizací zřizovanou
Moravskoslezským krajem.

Robosoutěž na ČVUT v Praze

Pravidla soutěže byla zveřejněna v březnu: Startovní a cílové pole (čtverec) mají barvu žlutou, jejich pozice se může na soutěžní ploše měnit. Bílý a zelený čtverec znamenají pro robota, že pojede rovně, na zelených má upustit kostičku. Modrý čtverec znamená pro robota odbočení doprava, červený  odbočení doleva.

Vytvořili jsme tým z primy B ve složení Katka Lacná, Nikola Milíčková a Radim Gabriel a rozhodli se to zkusit. Bylo to velice těžké, ale zvládli jsme to. Asi největší problém byl, že robot byl chvílemi „ barvoslepý.“

V pátek 20. 4. jsme s robotem odjeli do Prahy. Když jsme přišli do budovy, dostali jsme trička a šli jsme na místo, kde se soutěž konala. Měli jsme možnost robota otestovat. Při testování nás celkem poslouchal.

Při samotné soutěži neposlouchal vůbec. Ale nic ještě nebylo ztracené. Následovalo druhé kolo. Ale stalo se to, co se stalo v 1. kole. Spletl si barvy a jel úplně jinam, takže jsme nepostoupili do finále a mohli jít pryč. Udělali jsme si malou procházku po Praze, byli jsme i na šlapadlech na Vltavě. Po hodině šlapání jsme si zašli na zmrzlinu. Začali jsme se pomalu vracet na nádraží. Vlak měl velké zpoždění, ale dojeli jsme.

Protože jsme jeli Janem Pernerem, během cesty jsme měli zajímavou otázku: „Proč mají vlaky jména?“ Odpověď na tuto otázku neznal nikdo z nás. Naštěstí můj taťka pracuje u SŽDC, takže jsem se ho po příjezdu hned zeptal. Vysvětlil mi, že vlaky mají jména proto, aby se lépe zapamatovaly, a taky jako památka na některé slavné zesnulé osobnosti.

Radim Gabriel, 1. B

Fotografie

Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a,
je příspěvkovou organizací zřizovanou
Moravskoslezským krajem.
Programovali: SE-MO Data s.r.o.
Gymnázium Ostrava-Zábřeh, příspěvková organizace
Volgogradská 6a
700 30 Ostrava-Zábřeh
596 750 873