Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6aFakultní škola Ostravské univerzity
Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a,
je příspěvkovou organizací zřizovanou
Moravskoslezským krajem.
Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a,
je příspěvkovou organizací zřizovanou
Moravskoslezským krajem.

Skvělý postup našich žáků do finále soutěže Co víš o energetice

Po přednášce o jaderné energetice ze středy 22. září jsme měli možnost zúčastnit se korespondenční soutěže Co víš o energetice, pořádané společností ČEZ. V této soutěži nás čekalo 30 otázek zaměřených nejen na energetiku, ale i na ekologické programy ČEZu a havárie elektráren. Z naší školy se zúčastnilo celkem 10 zpravidla tříčlenných týmů.

V letošním ročníku jsme zaznamenali obzvláště velký úspěch. Tým ve složení Lada a Stela Srpovy a Hana Přečková obsadily 2. místo z 59 účastníků.
Těsně za nimi skončily týmy ve složení Holek-Skála-Těhan, Hošek-Lukas-Seibert a Bartusková-Procházka-Zezulková. Týmy z kvarty B zaznamenaly úspěch menší, ale neméně úctyhodný. Tým Matěj Ševčík, Lukáš Kočvara a Oliver Misiarz obsadili místo osmé.

Bohužel kvůli limitaci jednoho týmu na školu do finále postupuje pouze první výše uvedený tým. Postup do finále si vybojoval zaslouženě. Po 13 letech máme ve finále soutěže Co víš o energetice opět žáky naší školy. Přejeme jim hodně úspěchů ve finále!

 

Matěj Hošek, kvarta A

Výsledky soutěže: pdf

 

Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a,
je příspěvkovou organizací zřizovanou
Moravskoslezským krajem.
Programovali: SE-MO Data s.r.o.
Gymnázium Ostrava-Zábřeh, příspěvková organizace
Volgogradská 6a
700 30 Ostrava-Zábřeh
596 750 873