Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6aFakultní škola Ostravské univerzity
Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a,
je příspěvkovou organizací zřizovanou
Moravskoslezským krajem.
Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a,
je příspěvkovou organizací zřizovanou
Moravskoslezským krajem.

Soutěžní přehlídka studentských programů

Odborná komise zasedla ve složení Mgr. Rostislav Fojtík, Ph.D (OU), Doc. RNDr. PaedDr., Hashim Habiballa, Ph.D. (OU) a Mgr. Lenka Dedková (Wichterlovo gymnázium)

Během dopoledne studenti prezentovali celkem 12 soutěžních prací - her, výukových programů a webových aplikací.

Diváci nejvíce ocenili výkony sourozenců Hanusových - sekundánka Martina předvedla svůj přístroj pro programování robotické ruky a desetiletý Marek sumo robota Azora. U obou projektů sourozenci překvapili svými znalostmi nejen v oblasti programování ale i elektrotechniky.

Komise velmi kladně hodnotila u většiny studentů výbornou úroveň vystupování a kvalitu prezentací, přičemž nejmladší soutěžící v tomto ohledu některé mnohem starší kolegy s přehledem překonali.

Odborná komise nakonec ohodnotila 7 prací ve dvou kategoriích, nikdo ze soutěžících neodešel s prázdnou. Studenti získali diplomy, účastnické listy, ceny v podobě peněžních poukázek do obchodu s elektronikou i věcné odměny.

Naši studenti Daniel Chrenko z tercie a Jan Suchánek z primy A vybojovali ve své kategorii druhou a třetí příčku a myslím, že o obou programátorech rozhodně nečteme naposledy. Danielovi a Ondrovi Stupkovi ze sekundy A, který svůj projekt z důvodu nemoci nemohl předvést,  budeme držet palce i 20. dubna, kdy je čeká krajské kolo Soutěže v programování - v okresním kole nedali svým soupeřům šanci a obsadili první dvě místa.

Veronika Bartoňková

 

Umístění:

Kategorie mládež:

 

jméno

název programu

škola

  1. misto

Daniel Suchan

KNG – webová aplikace pro studenty

Wichterolovo gymnázium

      2. místo

Jakub Murcek

Pocket vokebulary

Wichterolovo gymnázium 

     3. místo

Marek Matula

Testovací program

GMK Bilovec

  

Kategorie žáci 

  1. místo
     a cena diváků

Martina Hanusová

Robotická ruka

Gymnázium a SPŠ Frenštát

      1. místo

Marek Hanus

Sumo robot Azor

ZŠ Kunčice pod Ondřejníkem

      2. místo

Daniel Chrenko

Matematické dobrodružství

Gymnázium Ostrava-Zábřeh

      3. místo

Jan Suchánek

Eyes

Gymnázium Ostrava-Zábřeh

      4. místo

Šimon Lipus  

Kočičí dobrodružství

Gymnázium Třinec

  

Veronika Bartoňková



Fotografie

Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a,
je příspěvkovou organizací zřizovanou
Moravskoslezským krajem.
Programovali: SE-MO Data s.r.o.
Gymnázium Ostrava-Zábřeh, příspěvková organizace
Volgogradská 6a
700 30 Ostrava-Zábřeh
596 750 873