Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6aFakultní škola Ostravské univerzity
Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a,
je příspěvkovou organizací zřizovanou
Moravskoslezským krajem.
Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a,
je příspěvkovou organizací zřizovanou
Moravskoslezským krajem.

Uspěli jsme na Chemiklání 2020

V pátek 7. února se v Pardubicích konal již pátý ročník soutěže Chemiklání. I letos zde měla naše škola zastoupení. Společně se starším týmem Štěrkopísek, ve složení Z. Legerský, A. Pavlíková, B. Žůrek, P. Cobanakis, L. Kunčarová, vyrazil i náš originálně pojmenovaný tým Fanklub Jaromíra Soukupa ve složení L. Tomaszewiczová, M. Poledník, R. Mielec, J. Knápek, D. Rychtecký a samozřejmě p. p. Onderková. Vzhledem k tomu, že čtyři členové našeho týmu měli předchozí den závěrečný večírek v tanečních, který skončil pozdě v noci, byli jsme opravdu všichni, v brzkých ranních hodinách, na nádraží plní energie. Ve vlaku jsme potom zasypali chudáka stevarda haldou objednávek, po kterých se palubní zásoby kávy, koláčů, ale i třeba řízečků a salátů citelně ztenčily. Během dvouhodinové cesty jsme se snažili alespoň trochu dohnat spánkový deficit z předešlé noci, takže cesta uběhla rychle, hladce a bez problémů.

Když jsme se dozvěděli od spolužáků, že již v devět hodin míří do svých domovů, nebudeme lhát měli jsme sto chutí vrátit se prvním vlakem zpět. Ovšem neučinili jsme tak, jeli jsme tam přeci samozřejmě reprezentovat školu, nikoli se jí vyhýbat. Po přesunu do areálu univerzity a dlouhých minutách hledání správné budovy jsme se konečně ohlásili u organizátorů a přesunuli se do auly, kde jsme čekali na zahájení. Dlouhé čekání způsobené organizačními problémy jsme si zkracovali spánkem nebo čtením impozantního článku o mrdojedech (poznámka autora: skutečně se nejedná o chybu, takto to bylo opravdu v knize psáno) ze studijního textu biologické olympiády. Po vyslechnutí vskutku složitých pravidel jsme se rozdělili do skupin a opustili aulu, abychom se vrátili do budovy, ve které jsme byli před pár minutami ve snaze najít místo, kde se máme ohlásit. Potom, co náš tým zasedl ke stolu, ihned zaujal pozornost opravovatelů, jednak počtem a tloušťkou knih rozložených na naší pracovní ploše, ale zejména naším takzvaným korporátním nátěrem v podobě školních triček. Poté následovaly dvě hodiny intenzivního soutěžení. No intenzivního… V našem případě se jednalo spíše o dvě hodiny intenzivního pojídání sušenek, pití vody, prohlížení si učebnic, případně skládání origami jeřábů z papíru.

I přes naše velmi relaxační pojetí soutěže jsme při řešení zajímavých a originálních úloh (například o legendárním chemikovi Jardíkovi nebo o množství fruktózy ve spermatu) nezaostali za ostatními týmy a se ziskem rovných 100 bodů jsme se umístili na 6. místě. Dva body a mohli jsme si užít populární cenový bufet. Výlet do Pardubic jsme zakončili jak jinak než nákupem perníku.

 

Fanklub Jaromíra Soukupa, sexta

Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a,
je příspěvkovou organizací zřizovanou
Moravskoslezským krajem.
Programovali: SE-MO Data s.r.o.
Gymnázium Ostrava-Zábřeh, příspěvková organizace
Volgogradská 6a
700 30 Ostrava-Zábřeh
596 750 873