Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6aFakultní škola Ostravské univerzity
Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a,
je příspěvkovou organizací zřizovanou
Moravskoslezským krajem.
Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a,
je příspěvkovou organizací zřizovanou
Moravskoslezským krajem.

Vědecký čtyřboj 2020/21

Dokonce ani nepříjemná epidemiologická situace nezabránila uskutečnění Vědeckého čtyřboje! Tak jako každý rok středoškolští studenti sestavili čtyřčlenné týmy, aby si mohli poměřit své znalosti či neznalosti v oblastech jako jsou fyzika, biologie, chemie a matematika. Tentokrát ale netradičně online.

Šlo již o 3. ročník této přírodovědné soutěže, na které spolupracovalo nejen naše gymnázium, ale i několik škol vysokých (UK, VŠB, Indian Institute of Technology Delgi).

29. března probíhala první část, v níž každý student řešil zadání ze svého vybraného oboru. Následně o dva dny později proběhla mnohem zábavnější druhá část, ve které každý tým dal hlavy dohromady a ukázal, co umí.

Letos soutěžilo 26 středních škol z celého Česka i Slovenska. Zlatou virtuální medaili se podařilo získat týmu Wichterlovo gymnázium, No. 3 se ziskem 170,50 bodů, stříbrnou obdržel tým Gymnázium Brno, třída kapitána Jaroše, se ziskem 166,84 bodů, a bronzovou získal tým Gymnázium, Havířov–Město, Komenského 2, No.1 se ziskem 153,43 bodů.

Přestože byla konkurence očividně velká a úlohy nebyly vůbec snadné, našemu gymnáziu se podařilo umístit na úžasné 5. příčce – týmu ve složení Josef Knápek, Adéla Horáková, Radomír Mielec a Zdeněk Legerský. Soutěže se zúčastnilo i družstvo našich čtyř odvážných sextánů, pro které byla soutěž zajisté také velkým oříškem.

Velké díky patří zejména našim dvěma bývalým studentům, a to Adamu Starečkovi a Jaromíru Mielcovi, kterým se podařilo (pod záštitou města Ostrava a také díky spolku Proxima) tento projekt zrealizovat.

 

Adéla Horáková, oktáva B

Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a,
je příspěvkovou organizací zřizovanou
Moravskoslezským krajem.
Programovali: SE-MO Data s.r.o.
Gymnázium Ostrava-Zábřeh, příspěvková organizace
Volgogradská 6a
700 30 Ostrava-Zábřeh
596 750 873