Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6aFakultní škola Ostravské univerzity
Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a,
je příspěvkovou organizací zřizovanou
Moravskoslezským krajem.
Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a,
je příspěvkovou organizací zřizovanou
Moravskoslezským krajem.

Zlatá Tereza Kurasová a ostatní úspěšní účastníci biologické olympiády

V letošním online školním roce i biologická olympiáda proběhla v témže prostředí. Po absolvování školního kola jsme ty nejúspěšnější vyslali do kol krajských. A zadařilo se. Tereza Kurasová ze sexty byla v Moravskoslezském kraji vůbec nejlepším biologem v kategorii B. Po letech, kdy se vždy umisťovala v první pětce, konečně shrábla zasloužené zlato. Gratulace!!!

Také v kategorii C jsme bodovali. Sourozenecké duo z tercie Lada a Stela Srpovy se umístily na výborném 4. a 7. místě. V kategorii D nás úspěšně reprezentovala Kája Jeziorková, která skončila 21. z 83 účastníků. Za reprezentaci školy v kategorii A děkujeme také Matyáši Poledníkovi ze septimy. Sekce biologie navíc děkuje i všem účastníkům školních kol za snahu studovat a kuráž zkusit olympiádu online.

 Na závěr pár postřehů studentů z letošního ročníku.

 ……na poznávacím testu byly fotografie a ne kreslené obrázky jak jsem si myslela, test byl hodně těžký a také se zde v jednom cvičení sčítaly nohy a oči různých živočichů…….

…… na rozdíl od loňského roku bylo i poměrně hodně otázek vycházejících ze studijního textu, a nejen o různých organismech. Dostaly jsme na něj ale relativně málo času, pravděpodobně aby se zabránilo podvádění……..

….. nejtěžší se mi zdál test všeobecných znalostí, protože na něj bylo docela málo času a nemohla jsem si odpovědi pořádně promyslet a zkontrolovat, naopak se mi líbily laboratorní úkoly, které byly postavené především na logickém uvažování……..

…... v poznávačce mne hodně vyvedly z míry kreslené obrázky rostlin z učebnice a rovněž kreslené ke všemu ještě černobílé obrázky živočichů. Určit kost položenou na písku byl taky velmi nečekaný úkol. Poté jsem v úkolu č. 1 a 2 často v otázkách rozuměl jen spojkám, takže jsem většinou odpovědí natipoval, odeslal a šel jsem si udělat oběd…….

 

Mgr. Marcela Dudová

Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a,
je příspěvkovou organizací zřizovanou
Moravskoslezským krajem.
Programovali: SE-MO Data s.r.o.
Gymnázium Ostrava-Zábřeh, příspěvková organizace
Volgogradská 6a
700 30 Ostrava-Zábřeh
596 750 873