Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6aFakultní škola Ostravské univerzity
Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a,
je příspěvkovou organizací zřizovanou
Moravskoslezským krajem.
Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a,
je příspěvkovou organizací zřizovanou
Moravskoslezským krajem.

Zlepši si techniku

V dubnu proběhla soutěž mladých popularizátorů vědy a techniky, kterou každoročně pořádá Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava. Letošní 6. ročník soutěže byl výjimečný tím, že se konal online, tedy v domácích podmínkách. Pro přihlášené soutěžící to znamenalo natočit video doma bez pomoci vyučujícího a ostatních kamarádů.

Cílem soutěže bylo vybrat si jakékoliv téma z přírodních věd či techniky a vysvětlit ho ostatním. Video nesmělo být delší než 4 minuty a jeho výklad musel být věcně správný, srozumitelný a ideálně i originální.

Letos se do soutěže zapojilo kromě naší školy i dalších 8 škol s celkovým počtem 17 soutěžících. Soutěžní videa hodnotila odborná porota složená z členů týmu popularizace vědy a techniky VŠB-TUO.

Naši školu reprezentovali Matěj Hošek ze sekundy A, který za vystoupení Výpočet Ludolfova čísla získal cenu poroty. Pochvalu za video Neposedné bublinky získala Zuzana Linhartová ze sekundy B. A nejúspěšnější v soutěži byla studentka tercie A Eva Barčová, která svým vystoupením Vodní podvody obsadila krásné 2. místo.

Výsledky soutěže najdete zde: http://www.zlepsisitechniku.cz/video/hodnoceni-souteze-mladych-popularizatoru-zlepsi-si-techniku-2020/

Soutěžní videa jsou zveřejněna zde: http://www.zlepsisitechniku.cz/video/soutez-mladych-popularizatoru-zlepsi-si-techniku-2020/

Všem soutěžícím gratulujeme za originální a profesionálně natočená videa.

 

Mgr. Lenka Plachtová

 

Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a,
je příspěvkovou organizací zřizovanou
Moravskoslezským krajem.
Programovali: SE-MO Data s.r.o.
Gymnázium Ostrava-Zábřeh, příspěvková organizace
Volgogradská 6a
700 30 Ostrava-Zábřeh
596 750 873