Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6aFakultní škola Ostravské univerzity
Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a,
je příspěvkovou organizací zřizovanou
Moravskoslezským krajem.
Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a,
je příspěvkovou organizací zřizovanou
Moravskoslezským krajem.

Přispíváme na chov pardála

Od roku 2008 pomáhá naše gymnázium sponzorovat chov šelem v ostravské ZOO. Nejprve se jednalo o tygra ussurijského. Ti však byli z důvodu rekonstrukce expozice převezeni do Prahy, ve sponzorství však pokračujeme i nadále. Od roku 2015 je objektem našeho sponzoringu pardál obláčkový.

 

KDO JE PARDÁL OBLÁČKOVÝ?

Také levhart obláčkový či Neofelis nebulosa je samotářská kočkovitá šelma, nejmenší z velkých koček. Nezaměnitelná díky kresbě tmavých obláčků na těle. Délka od hlavy k ocasu činí 0,6 až 1,1 m, hmotnost 16 až 23 kg. Žije v tropických lesích Zadní Indie, Malajského poloostrova a v Indonésii. Přestože je pardál ve většině zemí chráněn zákonem, často se stává obětí lovců. Loví se především pro kožešinu a velké špičáky, jimž bývá přičítána kouzelná moc. Největší vliv na úbytek pardálů má však kácení deštných pralesů, jež jsou jejich přirozeným prostředím.

V Česku chovají tyto šelmy jen tři zoologické zahrady: ZOO Ostrava, ZOO Praha a ZOO Ústí nad Labem. Problematika druhové biodiverzity a její ohrožení není žákům ani zaměstnancům naší školy lhostejná, proto se snažíme alespoň touto malou pomocí přispět k zachování populace pardálů obláčkových na Zemi.

 

Mgr. Marcela DudováGymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a,
je příspěvkovou organizací zřizovanou
Moravskoslezským krajem.
Programovali: SE-MO Data s.r.o.
Gymnázium Ostrava-Zábřeh, příspěvková organizace
Volgogradská 6a
700 30 Ostrava-Zábřeh
596 750 873