Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6aFakultní škola Ostravské univerzity
Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a,
je příspěvkovou organizací zřizovanou
Moravskoslezským krajem.
Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a,
je příspěvkovou organizací zřizovanou
Moravskoslezským krajem.

Školní rok 2020/2021

Rodilí mluvčí v hodinách cizích jazyků

Díky projektům Šablony pro SŠ a VOŠ II a Rodilí mluvčí do škol působili i v letošním školním roce 2020/2021 na našem gymnáziu rodilí mluvčí.

Projektový den II. světová válka

Ve dnech 24. a 25. 6. 2021 se studenti kvart zúčastnili dějepisné exkurze v Hrabyni, kde navštívili Národní památník II. světové války.

Astronomická olympiáda v letošním školním roce

Chtěla bych tímto proklikem poděkovat všem žákům naší školy, kteří se v letošním školním roce zapojili do řešení velmi náročné přírodovědné soutěže Astronomická olympiáda.

Zlepši si techniku 2021

I v letošním školním roce se naši žáci zapojili do soutěže Zlepši si techniku, kterou organizuje tým Popularizace VŠB-TUO. Jedná se o jedinečný formát prezentace mladých popularizátorů, který je inspirován mezinárodní soutěží mladých vědců FameLab.

Stálice na geologickém poli

V druhém pololetí školního roku proběhly dvě důležité geologické soutěže. Obou se zúčastnili dva studenti septimy, kteří jsou již tradičními frekventanty podobných akcí.

Celostátní finále soutěže Eurorebus

Trojice našich septimánů, Radomír Mielec, Matyáš Poledník a Matyáš Vašňovský, se probojovala do celostátního finále zeměpisné soutěže Eurorebus.

Zlatá Tereza Kurasová a ostatní úspěšní účastníci biologické olympiády

V letošním online školním roce i biologická olympiáda proběhla v témže prostředí. Po absolvování školního kola jsme ty nejúspěšnější vyslali do kol krajských.

Finálové kolo Astronomické olympiády z pohledu studentky

Astronomická olympiáda patří mezi nejobtížnější přírodovědné soutěže. Letošní finálové kolo této soutěže bylo o to složitější, protože probíhalo v online prostředí.

Online fyzikální exkurze kvint aneb elektrizující hodina fyziky

Položím vám zajímavou otázku: Zvládli jste někdy projít během 60 minut čtyři elektrárny a dozvědět se spoustu zajímavých věcí o obnovitelných zdrojích elektrické energie? My ano.

Soutěž v programování i Scratch CUP letos on-line

Po loňské pauze si naši programátoři mohli vyzkoušet své schopnosti při řešení úloh krajského kola Soutěže v programování. 

Virtuálně v jaderné elektrárně aneb Matyášův nový plyšák

V pátek 7. 5. 2021 se septima zúčastnila online přednášky o jaderné elektrárně Dukovany.  

Úspěchy našich žáků v okresním kole Fyzikální olympiády

Žáci tercie A neměli konkurenci v řešení úloh okresního kola 62. ročníku Fyzikální olympiády a obsadili přední příčky této soutěže.

Vědecký čtyřboj 2020/21

Dokonce ani nepříjemná epidemiologická situace nezabránila uskutečnění Vědeckého čtyřboje! Tak jako každý rok středoškolští studenti sestavili čtyřčlenné týmy, aby si mohli poměřit své znalosti či neznalosti v oblastech jako jsou fyzika, biologie, chemie a matematika. Tentokrát ale netradičně online.

Virtuální galerie – distanční výuka výtvarné výchovy, 1. část

V omezených podmínkách distančního vzdělávání ukazují studenti našeho gymnázia, že jsou schopni vytvořit zajímavá a krásná výtvarná díla.

JA NN Social Innovation Camp 2021

3. března se pětičlenný tým septimánů zúčastnil online soutěže JA NN Social Innovation Camp.

Mielec je borec! A Poledník taky

Geovědní soutěž Geologické kladívko je určená pro žáky základních a středních škol. Každoročně ji pořádá Hornicko-geologická fakulta a letos připadla na 12. březen. 

Velký úspěch ve fotosoutěži Svět (je) chemie

Zuzana Linhartová z tercie B získala se svou fotografií Galaxie 2. místo!

Kultura starověkého Řecka - projekt primy A

Distanční výuka je pro nás velká a náročná výzva, a abychom ukázali, že pouze neobracíme jednu stránku v učebnici za druhou a nepíšeme zápisky, ale zvládáme i jiné věci, rádi bychom se s vámi podělili o naše koláže.

ATLAS Z-path Masterclass 2021

V pátek 26. 2. jsme se zúčastnili online akce ATLAS Z-path Masterclass Univerzity Palackého v Olomouci, a měli tak příležitost nahlédnout do tajů částicové fyziky. 

Školní kolo Astronomické olympiády - letos online

Letošní ročník školního kola Astronomické olympiády proběhl vzhledem k pandemické situaci netradiční online formou. Našim studentům to však nezabránilo se školního kola zúčastnit a stát se jeho úspěšnými řešiteli.  

Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a,
je příspěvkovou organizací zřizovanou
Moravskoslezským krajem.
Programovali: SE-MO Data s.r.o.
Gymnázium Ostrava-Zábřeh, příspěvková organizace
Volgogradská 6a
700 30 Ostrava-Zábřeh
596 750 873