Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6aFakultní škola Ostravské univerzity
Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a,
je příspěvkovou organizací zřizovanou
Moravskoslezským krajem.
Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a,
je příspěvkovou organizací zřizovanou
Moravskoslezským krajem.

Události

Přehled událostí školního roku 2017/2018

28.5. - 1.6.2018

Kunčice pod Ondřejníkem - ozdravný pobyt - prima B

27.5. - 9.6.2018 

CERN, Ženeva - odborná studentská stáž v rámci programu HSSIP - L.Kunčarová (6.A)

24.5.2018

K-TRIO - slavnostní předávání maturitních vysvědčení

23.5.2018

SU Opava - Opavský robocup - Drážil H. (6.A), Janiš P., Malcharzciková E. (5.A)

21.5.2018

tercie, kvarta - beseda s městskou policií

18.5.2018

WiGym - Archimediáda, okresní kolo - Stupka O. (2.A)

17.5. -18.5.2018

Hvězdárna a planetárium Hradec Králové - celostátní finále Astronomické olympiády kategorie E - F - Knápek J. (4.), Mielec R. (4.)

17.5.2018

Středisko přírodovědců O. - Poruba - Krajské kolo Biologické olympiády, kategorie C - Kurasová T. (3.)

16.5. - 22.5.2018

ústní maturitní zkoušky

16.5.2018

primy - matematická soutěž družstev

kvinta B - charitativní sbírka - Český den proti rakovině 2018

12.5.- 19.5.2018

Hor. Sytová - jarní soustředěni Korespondenčního semináře z programování - Kunčarová L. (6.A)

11.5.2018

prima B - Botanická zahrada Ostrava - Hranečník

WiGym - Soutěž v recitaci německých básní - Hotárek T. (3.), Vysloužil J. (7.A), Zuská N. (4.)

10.5.2018

prima A - Botanická zahrada Ostrava - Hranečník

7.5.2018

kvarta - Landek Park - hornická expozice

sekundy - Velký svět techniky DOV - Klamárium - exkurze z optiky

SLU v Opavě - ceostátní finále Astronomické olympiády, kategorie C - D - R. Mielec (4.)

5.5.2018

VŠB TU -  krajské kolo  vědomostní soutěže Eurorebus - Mielec R. (4.), Poledník M. (4.), Rusnoková K. (4.)

3.5.2018

Dům umění a Slezské muzeum Opava - literární exkurze - sekunda B

2.5.2018

primy - třídnická hodina - styly učení

2.5.- 4.5.2018

maturitní zkoušky- písemné práce a didaktické testy společné části

30.4.2018

sekundy - biolog.- geografická exkurze - Lysá hora - meteorologická stanice

30.4. - 2.5.2018

Velemín - Biologické soustředění - Pekařová J. (7.A)

27.4. - 29.4.2018

Pardubice - celostátní konference Kosmos New Party 2018 - V. Barčová, R. Mielec, M. Poledník, L. Tomaszewiczová (4.), P.Chrobáková, Z. Legerský, H.N Luu, E. Malcharzciková, P. Mikulová, V Neklová, (5.A), A. Dedková, B. Žůrek (6.B), J. Pekařová, M. MIkeska (7.A)

25.4.2018

Děčín - celostátní kolo recitační soutěže Čtvrtlístek - P.Chrobáková (5.A)

Program primární prevence - Drogy v dospívání - sekundy

sexta A - charitativní sbírka Adra

23.4.2018

VŠB TUO - finále soutěže Zlepši si techniku

20.4.2018

SPŠEI Kratochvílova - krajské kolo Soutěže v programování, kat. žáci - D. Chrenko (3.), O. Stupka (2.A)

19.4.2018

Masarykovo nám. - krajské kolo RUNCZECH Juniorského maratonu

18.4.2018

exkurze z chemie - pivovar Radegast, Nošovice - oktávy

17.4.2018 

jednotné testy přijímacího řízení II. termín

exkurze Památník 2. sv. války Hrabyně- kvarta

exkurze do fy Marlenka - tercie

13.4.2018

jednotné testy přijímacího řízení I. termín

kino Vesmír - Don Quijote de la Ancha - divadelní představení

12.4.2018

KD K-TRIO - divadelně ilustrované vyprávění v NJ Der Turm - pro němčináře z kvint a sext

Čeština v České televizi - přednáška v rámci cyklu Nebojte se vědy! - septimy

Velký svět techniky - setkání stipendistů města Ostravy se studenty středních škol

11.4.2018

maturitní zkoušky - písemná práce z jazyka českého

10.4.2018

třídní schůzky - informace o prospěchu a chování žáků

klub Atlantik - Festival Jeden svět "Nic se neodpouští" - kvinty

Chemická olympiáda, kategorie B - kontrolní test

krajské kolo 10.ročníku Soutěžní přehlídky studentských programů

9.4.2018

Auschwitz-Birkenau - dějepisná exkurze - septimy

5.4.2018

SVČ Ostrčilova - krajské kolo Olympiády v českém jazyce - Horáková K. (6.A), Poledník M. (4.), Šnajdrová J. (5.A)

Chemická olympiáda, kategorie B - praktická část

školní kolo soutěže Zlepši si techniku

4.4.2018

SVČ Ostrčilova - okresní kolo Fyzikální olympiády kategorie E - Mielec R. (4.)

přednáška Německá kultura a její odkaz moderní společnosti - němčináři septim

3.4.2018  

sekundy - program primární prevence - Nebezpečí kyberšikany I.

Jaká morálka pro roboty?- přednáška v rámci cyklu Nebojte se vědy! - studenti Společenskovědního semináře  septim

Centrum Pant - Byla to pro mě španělská vesnice - beseda se studenty programu Erasmus+ pro studenty Konverzace ŠJ

28.3. - 2.4.2018

Humpolec - Jarní škola matematiky a fyziky - E. Malcharcziková (5.A), L. Kunčarová (6.A)

28.3.2018

SVČ Ostrčilova - krajské kolo Zeměpisné olympiády - R. Mielec (4.), P. Kraus (7.A)

27.3.2018

krajské kolo Matematické olympiády, kat. Z9 - R. Mielec, J. Knápek ( oba 4.)

26.3.2018

Aréna - regionální kolo recitační soutěže Čtvrtlístek - P.Chrobáková (5.A), K. Horáková (6.A)

23.3.2018

 MÚ SLU Opava - národní kolo soutěže Matematickofyzikální náboj

krajské kolo Astronomické olympiád, kat. G-H, E-F, C-D

22.3.2018

Slezská univerzita Opava - seminář International Masterclasses - D. Chrenko(3., M. Poledník (4.), L. Tomaszewiczová (4.), Z. Legerský (5.A), A. Dedková, B. Žůrek (6.B)

Gy Hladnov - Olympiáda v ŠJ, krajské kolo - B.Selesová (5.A), E. Němcová (8.A)

21.3. - 22.3.2018

Slezská univerzita Opava - finále Astronomické olympiády kategorie A, B - R. Mielec (4.)

21.3.2018

školní kolo Chemické olympiády, kategorie C - kontrolní test

20.3.2018

Dolní oblast Vítkovic - výukový program Různé úhly pohledu - pro studenty Fyzikálního semináře septim

19.3. - 25.3.2018

Kurzovní hotel pod Pradědem - lyžařský kurz sekund

11.3.2018

školní kolo Chemické olympiády, kategorie C - praktická část

soutěž v programování pro nižší gymnázium - školní kolo

ZOO Ostrava - Velká cena ZOO

9.3.2018  

VŠB TU Geologický pavilon - exkurze z geologie - kvinta A

okresní kolo Soutěže v programování - Chrenko D. (3.), Stupka O. (2.A), Vaněk J. (2.A)

FJFI ČVUT Praha - Hands on Particle Physics in Prague - Knápek J. (4.), Mielec R. (4.), Mikeska M. (7.A)

7.3. - 8.3.2018

Krmelín - Centrum setkávání - soustředění pěveckého sboru

5.3.2018

VŠB TUO - Přednášky k fyzikální olympiádě - Mikeska M. (7.A), Priesolová D. (7.A), Sýkorová K. (7.A)

2.3.2018

septima B - exkurze do BIC

26.2. -4.3.2018

Rýmařov - Zimní škola matematiky a fyziky - E. Malcharcziková (5.A), L.Kunčarová (6.A), M. Mikeska (7.A)

24.2.2018

DK Akord - reprezentační ples školy

23.2.2018

Biologická olympiáda - školní kolo, kategorie A, B

22.2.2018

tercie, kvarta - výukový program "Objev svůj talent" ve spolupráci se Světem techniky Ostrava

20.2.2018

 

septimy SVS - beseda o správním právu

VŠB TUO - Přednášky k fyzikální olympiádě - M.MIkeska, D. Priesolová, K. Sýkorová (7.A)

SVČ Ostrčilova - okresní kolo Zeměpisné olympiády, kat. C, D - R.Mielec (4.), P.Kraus (7.A)

studenti Fyzikálního semináře - exkurze FN Ostrava, Onkologická klinika - Cyberknife

sexty - Vítkovice Vysoké pece - exkurze z chemie

15.2.- 16.2.2018

MFF UK Praha - týmová fyzikální soutěž Fykosí fyziklání - L.Kunčarová (6.A), L. Bělka. V. Cuberek, V. Molin, P. Slatinský, J. Vysloužil (7.A), O. Kozelský (7.B), V. Jandásek (8.A), J. Hrubý, R: Zajíček (8.B)

13.2.2018

septimy  - Okresní soud Ostrava Poruba- navštěva soudního přelíčení 

prima A - KMO Výškovice - beseda Knihy ve filmu 

12.2.-18.2.2018

Lienz (Rakousko) - lyžařský kurz kvint

12.2.2018

FJFI ČVUT Praha - Staň se na den částicovým fyzikem - P.Chrobáková, Luu Hang Nga,(5.A), J. Pekařová (7.A)

SVČ Ostrčilova - okresní kolo Soutěže v anglickém jazyce - K.Glaicová (2.), O.Klečka (4.), A. Nevrlý (6.A)

Chemická olympiáda, kategorie D - kontrolní test

8.2. - 13.2.2018

vestibul školy - výstava exponátu v rámci projektu FS VŠB-TU "Ukaž se"

9.2.2018

prima B - KMO Výškovice - beseda Knihy ve filmu 

Univerzita Pardubice - týmová soutěž středoškoláků Chemiklání - E.Malcharcziková, Z. Legerský (5.A), L.Kunčarová (6.A), J. Hrubý, R. Zajíček (8.B)

SVČ Ostrčilova - okresní kolo Soutěže v jazyce německém - J. Vysloužil (7.A)

školní kolo Biologické olympiády, kat. C, D

8.2.2018

FF UP Olomouc - regionální kolo Lingvistické olympiády - K. Grapová (7.B), T. Červenka (8.B)

6.2.2018

školní kolo Chemické olympiády, kategorie D - praktická část

1.2.2018

Gymnázium Olgy Havlové - ústřední kolo spoutěže Bobřík informatiky - V. Jandásek (8.A)

30.1.2018

Den otevřených dveří 

SVČ Ostrčilova -okresní kolo Olympiády v čeksém jazyce, kategorie SŠ - K. Horáková (6.A), J. Šnajdrová (5.A)

Wichterlovo gymnázium - okresní kolo Matematické olympiády kategorie C - R. Mielec (4.), Z. Legerský (5.A)

29.1. - 1.2.2018

Farmaceutická fakulta Univerzity Karlovy Hradec Králové - národní kolo Chemické olympiády, kategorie A - R. Zajíček (8.B)

29.1.2018

školní kolo Konverzační soutěže ve španělském jazyce

26.1.2018

PřF UP Olomouc - Fyzikální kaleidoskop - akce pro zájemce v rámci projektu Talentmanagement 2017

24.1.2018

SVČ Ostrčilova - krajské kolo Fyzikální olympiády, kat. A - R. Zajíček (8.B)

okresní kolo Matematické olympiády kategorie Z9 - V. Barčová, J. Knápek, R. Mielec, L. Tomaszewiczová (všichni kvarta)

školní kolo Konverzační soutěže v jazyce anglickém

18.1.2018

Krajské kolo Astronomické olympiády kategorie A - B, prezenční část  - R. Mielec (kvarta) 

 17.1.2018 

FJFI ČVUT - Den lékařským fyzikem - exkurze v rámci projektu Talentmanagement 2017

Studentské prezidentské volby - 2. kolo
ZŠ Mitušova - okresní kolo dějepisné olympiády – R. Mielec, R. Poledník (oba 4)
16.1.2018 OC Avion - komunikační výchova v terénu - studenti volitelného předmětu Český jazyk a komunikační výchova
15.1.2018 KMO Vyškovice - beseda Děti ve 2.sv.válce - sekunda A
Praha AV ČR - vědecká stáž v rámci projektu Otevřená věda – J. Pekařová  (7.A) 
8.1.2108 KMO Vyškovice - beseda Děti ve 2.sv.válce - sekunda B
4.1.2018 kvarta - Chrám Božského Spasitele - dějepisný výukový program
školní kolo  Zeměpisné olympiády
22.12.2017 Vánoční turnaj ve streetbalu
pro členy astronomického kroužku návštěva Planetária Ostrava - Pátrání po mimozemském životě
sexty - Ostravské muzeum - výstava Poklady starověké a středověké Číny
Vaňkův kopec - ski výlet
21.12.2017

kosel sv. Josefa (Don Bosco) - Předvánoční koncert duchovní hudby -11.30 - vystoupení pro školu, 18.30 - vystoupení pro veřejnost

20.12.2017

sexty, septimy - KD K-Trio - Divadelní představení v angličtině "The Winter´s Tale"

pro žáky 5. roč. ZŠ organizujeme matematickou soutěž  Volgiáda 

19.12.2017

přednáška FJFI ČVUT Praha o jaderné fyzice - pro žáky fyzikálního semináře 

15.12.2017

tercie - Dolní oblast Vítkovic - Svět techniky - Záhada jaderné elektrárny

13.12.2017

septima B - exkurze v Britském centru KMO

12.12.2017

žáci fyzikálního semináře 7.AB - VŠB TU - seminář v rámci projektu Energetický hlavolam

11.12.2017

zájezd do Vídně

Komorní scéna Aréna - recitační soutěž Aréna plná krásných slov

8.12.2017

VŠB – TU – krajské kolo Chemické olympiády kat. A – R. Zajíček (8.B)

6.12.2017

školní kolo Olympiády v českém jazyce

5.12.2017 

Den otevřených dveří

VŠB-TUO - Seminář k problematice SOČ – P. Kavalková, Z. Legerský, E. Malcharcziková (5.A), M. Mikeska, J. Pekařová (7.A)

4.12.2017

školní kolo recitační soutěže

30.11.2017

soutěž BEST IN ENGLISH

29.11.2017

soutěž Fyziklání online

Ostravské muzeum - finále soutěže Šumná Ostrava

ČPP Aréna - okresní kolo ve florbalu SŠ

28.11.2017

tercie - divadlo A. Dvořáka - exkurze z JČ

27.-1.12.2017

školní kola Astronomické olympiády v jednotlivých kategoriích

22.-24.11.2017

Ostravice - soustředění pěveckého sboru

16.11.2017

PřF OU - GIS Day - kvinty

15.11.2017

Turnaj 17.listopadu  ve volejbalu gymnázií - soutěž chlapců

školní kolo dějepisné olympiády

sekundy, kvarta - dlouhodobý program primární prevence

DOV - Fyzika v otázkách a odpovědích - prima B

divadlo Jiřího Myrona - All that jazz - studenti HV 5.A

14.11.2017 FNO - návštěva krevního centra - studenti BiS  septim
13.11.2017 DKMO - Baroko a co dál? - koncert Janáčkovy filharmonie Ostrava - všechny třídy
12.-21.11.2017 Phuket (Thajsko) - 11. ročník Mezinárodní olympiády v astronomii a astrofyzice - J. Mielec
10.11.2017 DOV - Fyzika v otázkách a odpovědích - prima A
organizujeme oblastní kolo turnaje SŠ v piškvorkách
9.11.2017 Multifunkční hala Gong - ocenění nejúspěšnějších žáků SŠ MSK ve šk. roce 2016/2017 - J. Mielec
7.-8.11.2017 FJFI ČVUT Praha - Výlet do reálné vědecké práce ve fyzice - E. Mikolášová (6.B)
6.11.2017 školní kolo Chemické olympiády, kategorie A
4. - 8.11.2017 exkurze do CERNu - v rámci projektu Talentmanagement 2017
3.11.2017 KÚ MSK - krajské kolo Logické olympiády - D. Chrenko (3.), J. Knápek, R. Mielec, L.Tomaszewiczová (všichni 4.), R. Zajíček (8.B)
DOV - Fyzika v otázkách a odpovědích - prima A
2.11.2017 vzdělávací workshop Jak se dělá město - přednáška Město složené z dílů -  studenti VV sext
DK Akord - "Peter Black 3" - anglicko -české divadelní představení - sekundy
1.11.2017 Galerie výtvarného umění Ostrava - Život jako jeviště - studenti VV kvinta A
31.10.2017 Velký svět techniky DOV - Tajemná substance - studenti ChCv 6.AB
Veletrh pomaturitního vzdělávání Gaudeamus - Brno - oktávy ředitelské volno
30.10.2017 projekt Příběhy bezpráví - Měsíc filmu na školách 2017 - septimy
25.10 - 5.11.2017  Čína - Mezinárodní astronomická olympiáda - R. Mielec (kvarta)
27.10.2017 zámek Cieszyn - slavnostní předávání cen za soutěž Europlakát 2017 -  P.Kavalková, V. Neklová, B.Selesová, J. Šnajdrová (všechny  5.A)
26.-27.10.2017 podzimní prázdniny
25.10.2017 kvinty, sexty - přednáška "Kosmonautika a my"
24.10.2017 Dolní oblast Vítkovice - vzdělávací program Odysea Holy - studenti FyS 7.AB 
SŠTD Vítkovice - okresní finále ve stolním tenise - J. Plachta (6.A), P.Kraus,  P. Slatinský (7.A)
20.-22.10.2017 FJFI ČVUT Praha - Výlet do reálné vědecké práce ve fyzice - E. Mikolášová (6.B)
20.10.2017 mezinárodní soutěž Fyzikální náboj 2017
19.10.2017 vzdělávací workshop Jak se dělá město - přednáška Poučení z minulosti - studenti VV sext
18.10.2017 KC Cooltour Černá louka - německé divadelní představení  "Třikrát o lásce" - studenti JN septim
17.10.2017  VŠB-TUO - Obnovitelné zdroje energie aneb "Jak neuvařit tučňáka" - studenti FyS 7.AB 
 VŠB-TUO - seminář z matematické analýzy - M.Barč, D. Kubíček, D. Rolenc (7.A)
13. - 17.10.2017 Doubravník (Brno) - Menzovní seminář - J. Pekařová (7.A)
13.10.2017 sekundy, kvarta - dlouhodobý program primární prevence - Komunikace a vztahy v kolektivu
11.10.2017 kvinta B- MSVK Ostrava - Za tajemstvím písma a knihy 
kvinta b - hudební výchova NDM Ostrava - Evita
10.10.2017 kvinta A - MSVK Ostrava - Za tajemstvím písma a knihy 
9.10.2017  FyS oktáva - Dům knihy Ostrava - beseda s atrofyzikem J. Grygarem
6.10.2017 kvinta A - KVALITA 2017 - Testování žáků 1. roč. SŠ MSK
4.10.2017 Studentské volby
3.10.2017 tercie - OZO - exkurze EVVO
2.10.2017 primy - OZO - exkurze EVVO
kvinta B - KVALITA 2017 - Testování žáků 1. roč. SŠ MSK
29.9.2017 Slavíme 60. výročí
Den otevřených dveří (9-13)
DK Akord – setkání absolventů (17-02)
26.9.2017 kvinta A + sexty - projekt Evropský den jazyků – „Objevujeme Evropu“
kvinta B - exkurze Hyundai Nošovice
22.9.2017 Praha - soustředění reprezentace Mezinárodní astronomické olympiády - R. Mielec (4.)
19.9.2017 třídní schůzky SRPŠ - volba členů školské rady
sekundy - exkurze z dějepisu – Archeopark Chotěbuz
12.9.2017 kvinat A - exkurze Hyundai Nošovice
12.9.2016 sexta B - účast na chartiativní sbírce Nadačního fondu Českého rozhlasu 
11. - 22.9.2017 Pec pod Sněžkou - celostátní soustředění Fyzikální olympiády - R. Zajíček (8.B)
11. - 15.9.2017 septimy - Lednicko – Valtický areál - sportovní kurz
6.-8.9.2017 kulturně historická exkurze studentů oktáv do Prahy
5.9.2017 prima - adaptační aktivity, třídnické práce
4.9.2017 zahájení školního roku

 Přehled událostí školního roku 2016/2017

 Přehled událostí školního roku 2015/2016

Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a,
je příspěvkovou organizací zřizovanou
Moravskoslezským krajem.
Programovali: SE-MO Data s.r.o.
Gymnázium Ostrava-Zábřeh, příspěvková organizace
Volgogradská 6a
700 30 Ostrava-Zábřeh
596 750 873