Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6aFakultní škola Ostravské univerzity
Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a,
je příspěvkovou organizací zřizovanou
Moravskoslezským krajem.
Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a,
je příspěvkovou organizací zřizovanou
Moravskoslezským krajem.

Výsledky v soutěžích

Úspěchy žáků v soutěžích ve škol. roce 2016/2017

Olympiáda v českém jazyce - ústřední kolo
- kategorie I - 17. místo: J. Šnajdrová (4.A) 

Astronomická olympiáda - celostátní finále
- kategorie AB - 3. místo: J. Mielec (8.B)
- kategorie EF -
10. místo: R. Mielec (3.)

Juniorský maraton - finále
- 10. místo: M. Kováčech (5.A), J. Zedníček (5.B), G. Janků, P. Kraus, E. Surmová (6.A), O. Kozelský, D. Sechra, K. Skupník (6.B), S. Štiglerová (7.A), J. Mielec (8.B)

Fyzikální olympiáda - krajské kolo
- kategorie B - 3. místo: R. Zajíček (7.B)
- kategorie D - 12. místo: L. Kunčarová (5.A)

Chemická olympiáda - krajské kolo
- kategorie B - 5. místo: R. Zajíček (7.B)
- kategorie C - 
L. Kunčarová (5.A) - úspěšná řešitelka

Olympiáda v českém jazyce - krajské kolo
- kategorie I - 2. místo: J. Šnajdrová (4.A) - postup do ústředního kola

Astronomická olympiáda - krajské kolo
- kategorie AB - 1. místo: J. Mielec (8.B) výsledky
- kategorie CD - 10. místo: R. Mielec (3.)
- kategorie EF - 2. místo: R. Mielec (3.) - postup do ústředního kola
- kategorie GH - 16. místo: K. Nečadová (1.A)

Juniorský maraton - krajské kolo
- 2. místo: Volgogradská Runners - postup do celorepublikového finále

Fyzikální olympiáda - okresní kolo
- kategorie E - 2. místo: R. Mielec (3.)

Dějepisná olympiáda - okresní kolo
- 13. místo: L. Mohylová (4.A)

Pythagoriáda - okresní kolo
- kategorie 8. roč. - 1. místo: R. Mielec (3.), 3. místo: J. Knápek (3.)
- kategorie 6. roč. - 6. místo: F. Neumann (1.B), 12. místo: J. Dedek, O. Stupka (1.B)

Matematická olympiáda - krajské kolo
- kategorie A - 14. místo: J. Mielec (8.B)
- kategorie Z9 - 13. místo: R. Mielec (3.)

Matematická olympiáda - oblastní kolo
- kategorie A - 2.-3. místo: J. Mielec (8.B)

Matematická olympiáda - okresní kolo
- kategorie Z8 - 1. místo: R. Mielec (3.)

Matematický klokan 2017 - MS kraj
- kategorie Kadet - 7. místo: J. Knápek (3.) 

Matematický klokan 2017 - ostravské SŠ - výsledky
- kategorie Kadet - 1. místo: J. Knápek (3.)
- kategorie Junior - 3. místo: P. Kraus (6.A) 

Soutěž v programování - okresní kolo
- kategorie - žáci - 1. místo: D. Chrenko (2) - postup do krajského kola
- kategorie - mládež - 8. místo: A. Jaskovič (7.A)

Chemická olympiáda - krajské kolo
- kategorie D - 14. místo: R. Mielec (3.)

Chemická olympiáda - okresní kolo
- kategorie D - 5. místo: R. Mielec (3.)

Zeměpisná olympiáda - okresní kolo
- kategorie D - 3. místo: P. Kraus (6.A)

Fyzikální olympiáda - celostátní kolo
- kategorie A - 11. místo: J. Mielec (8.B)

Olympiáda v českém jazyce - okresní kolo
- kategorie I -  1. místo: J. Šnajdrová  (4.A) - postup do krajského kola
- kategorie II - 3. místo: K. Horáková (5.A) - postup do krajského kola

Fyzikální olympiáda - krajské kolo
- kategorie A - 3. místo: J. Mielec (8.B) - postup do celostátního finále

Chemická olympiáda - krajské kolo
- kategorie A - 
6. místo: J. Mielec (8.B)

Brich dir die Zunge nicht! - výslovnostní soutěž v německém jazyce
1. místo: O. Klečka, K. Rusnoková, N. Zuská (tercie), 2. místo: R. Mařáková, L. Mohylová, J. Šnajdrová (kvarty)

Šumná Ostrava - dějepisná soutěž
- kategorie 2 (SŠ) - 1. místo: J. Hertl (8.B)
- kategorie 1 (ZŠ) - 6. místo: L. Smyčková (4.B), 7. místo: M. Poledník (3.), 8. místo: K. Rusnoková (3.), 12. místo: M. Olchawski (1.A) 

Logická olympiáda - krajské kolo
- kategorie B - 
15. místo: O. Zhasil (4.A)

Basketbalový turnaj SŠ - okresní kolo
- družstvo chlapců - 
1. místo 

Středoškolský atletický pohár CORNY - krajské kolo
- družstvo dívek - 2. místo

Středoškolský atletický pohár CORNY - městské kolo
- družstvo dívek - 2.místo
- družstvo chlapců - 5.místo

Ocenění nejúspěšnějších žáků Moravskoslezského kraje 2015/2016 - Klára Horáková (5.A)

Školní rok 2015/2016

Školní rok 2014/2015

Školní rok 2013/2014

Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a,
je příspěvkovou organizací zřizovanou
Moravskoslezským krajem.
Programovali: SE-MO Data s.r.o.
Gymnázium Ostrava-Zábřeh, příspěvková organizace
Volgogradská 6a
700 30 Ostrava-Zábřeh
596 750 873