2. online konference

V pátek 2. 12. 2022 se uskutečnila 2. online konference s tchajwanskou školou Hong Wen High School. Všichni členové našeho českého týmu se po loňské zajímavé zkušenosti moc těšili, co přinese další společné setkání. Nejen proto, že nás čekala úplně nová skupinka tchajwanských studentů, ale i z toho důvodu, že si pro nás připravili prezentace dalších kulturních témat.

Mnozí z nás zůstali se zahraničními kamarády, které jsme poznali během první online konference na konci loňského školního roku, v kontaktu i během léta, a mohli tak sdílet své prázdninové zážitky doslova přes půl světa. Někdo psal z chaty, někdo od babičky a někdo zase z pláže, kam šel ráno sbírat kraby.

I přes velkou odlišnost kultur máme minimálně jedno společné – radost ze vzájemné spolupráce. Během pátečního online setkání jsme si i tentokrát předali spoustu zajímavých informací o našich zemích, aktivně používali anglický jazyk, vyzkoušeli si naše prezentační dovednosti, pobavili se nad některými otázkami našich tchajwanských kolegů a hlavně jsme získali další skvělé kamarády. Jen pár okamžiků poté, co online setkání skončilo, většině z nás přistála na Instagramu zpráva z Tchaj-wanu. A myslím, že mluvím za všechny, když řeknu, že několik upozornění, kde si přečtete We love yooouuu!, dokáže opravdu zlepšit den. Už teď se těšíme na další online konferenci!

Za tým ČR Kristýna Šeděnková, sexta A