Aktuality

Choralia Magna 2024

Proběhla každoroční postupová přehlídka pěveckých sborů mládeže Choralia Magna 2024.

Finance v praxi

Fenomén mizejících peněz, penzijko, ETFka, zlato, bitcoin, živnosti, socko a zdravko, daně… Bylo toho opravdu hodně!

JA EXPO 2024

10. dubna studenti semináře Aplikovaná ekonomie navštívili soutěžní veletrh studentských firem JA EXPO 2024, který se konal v pražské Galerii Harfa.

Matematická olympiáda

Ve středu 3. 4. 2024 jsme se vydali na okresní kolo Matematické olympiády. Do tohoto kola z naší školy postoupilo celkem 7 žáků ze sekund a 1 žák z tercie. Vydali jsme ze sebe maximum při řešení úloh, a i když jsme nebyli všichni úspěšní, byla to dobrá zkušenost. Gratulujeme úspěšným řešitelům: E. Bártková 2. […]

Finále soutěže Bohatství země aneb bronzovou máme doma!

Na konci března, již tradičně, probíhá v Kaprálově mlýně v Ochozu u Brna finále soutěže BOHATSTVÍ ZEMĚ. Letos jsme měli v soutěži tým Komodiny ze septimy A, jmenovitě Natálii Dervishi, Julii Zágorovou, Františka Mrázka a Michala Kabaru.

Slam Poetry

Dne 21. 3. 2024 se na gymnáziu PORG Ostrava konal druhý ročník soutěže Spoken Word Poetry Slam a stejně jako loni naši školu reprezentoval Filip Jordán (sexta B).

Workshop Zdanění studentských brigád

Připojili jsme se k celosvětové události Global Money Week a v rámci této akce jsme 19. března 2024 uspořádali workshop na téma Zdanění studentských brigád.

Erasmus+

Naše gymnázium je členem Konsorcia v oblasti školního vzdělávání v rámci programu Erasmus+.

Herzlichen Glückwunsch

Koncem února 2024 se ve Středisku volného času uskutečnilo okresní kolo Olympiády v jazyce německém, ve kterém Alžběta Dohnalová ze septimy A vybojovala fantastické 2. místo.

Pohádky pro náctileté

Dne 29. 2. 2024 zavítala sekunda B do výškovického dětského oddělení Knihovny města Ostravy na besedu s názvem Pohádky pro náctileté.

Naši furianti v DK Akord

Studenti sext zhlédli 29. 2. 2024 inscenaci Ladislava Stroupežnického Naši furianti v provedení Komorní scény Aréna, která si jevištní zpracování pro studenty připravila v prostorách DK Akord.

Robotiáda 2024

Páteční Regiojet 5:45 by mohl dostat čestné ocenění jako největší přepravce robotů v republice – už ve Svinově jsme viděli tlupy studentů s pečlivě zabalenými robotickými miláčky. Jen náš tým ve složení Tonda Papoušek, Adam Biolek, Jakub Chromý a David Papík měl ve svých zavazadlech schované tři.

My gavarim pa rúski!

V týdnu od 22. února 2024 proběhlo na našem gymnáziu školní kolo Olympiády v ruském jazyce pro dvě kategorie (tercie, kvinta/sexta).