Školní psycholog

Vážení studenti, učitelé, rodiče,

mé jméno je Dominika Ullmannová a na gymnáziu působím jako školní psycholog. A co takový školní psycholog ve škole dělá?

Velkou část mé práce tvoří individuální schůzky s žáky, kde řešíme témata vztahující se ke škole, mezilidským vztahům či náročným životním situacím. Při své práci vycházím ze vzdělání v jednooborové psychologii, ale také z poznatků z oblasti koučování či základů krizové intervence. V případě, že s žáky natrefíme na téma nebo oblast, která není v mých kompetencích, probereme spolu možnosti a doporučím kontakt na jiné odborníky v oblasti duševního zdraví. Kromě setkávání s žáky si se mnou mohou domluvit schůzku také učitelé, kteří by chtěli nahlédnout na témata související s profesí či vztahy s žáky z nového či odlišeného úhlu pohledu případně je zajímá můj názor na situaci ve třídě samotné. Další skupinou, se kterou se setkávám jsou rodiče žáků, kteří chtějí konzultovat situaci prospěchu, stylů učení či psychické pohody studentů gymnázia.

Dalšími oblastmi mé práce jsou setkávání se třídami prostřednictvím náslechů v hodinách, účastí na třídnických hodinách, stmelovacích či adaptačních pobytech a vzdělávacích aktivitách. V případě potřeby může ve třídách probíhat také depistáž či diagnostika.

Pokud máte zájem o schůzku, ráda se s Vámi domluvím skrze email a nabídnu volné termíny pro setkání. Pro bližší informace neváhejte nahlédnout do přiložených souborů.

V případě jakýchkoliv dotazů či nejasností budu velmi ráda, když mne budete kontaktovat,

Těším se na spolupráci s Vámi,

Mgr. Dominika Ullmannová
školní psycholog

 Telefon: 597 582 614 E-mail: d.ullmannova@gvoz.cz

Dokumenty