Den otevřených dveří 2025
Páťáci, vezměte rodiče, sourozence, babičky a dědečky a přijďte se k nám podívat!
Samostatný vyučovací předmět Zeměpis vychází obsahově ze vzdělávací oblasti Člověk a příroda. Plní významnou integrující funkci mezi jinými vyučovacími předměty, protože propojuje znalosti a dovednosti z přírodních i humanitních předmětů. Uplatňují se mezipředmětové vztahy zejména s biologií, fyzikou, společenskými vědami a dějepisem. Dá se říci, že zeměpis je všudypřítomný.
Žáci si osvojují řadu poznatků, učí se samostatně řešit problémové úlohy, vyhledávat zdroje a posoudit jejich pravdivost. Utvářejí si svůj názor a učí se obhajovat jej vhodnými postupy. Umožňuje se žákům nahlížet na události ve světě v jejich zeměpisném kontextu a pomocí znalostí ze zeměpisu si lépe uvědomit civilizační rizika a jejich vliv na planetu Zemi.
Výuka zeměpisu probíhá ve všech ročnících našeho gymnázia s dvouhodinovou dotací, kromě tercie a septimy s jednohodinovou dotací.
Studenti septim a oktáv si mohou zvolit dvouhodinový Seminář z geografie, kde mají možnost hlouběji poznat jednotlivé složky geografie a jejich vzájemnou provázanost a v neposlední řadě je v oktávě využíván v rámci přípravy na maturitní zkoušku a na další studium na vysokých školách přírodovědného směru.
Žáci se mohou zapojit i do různých soutěží, jako je Zeměpisná olympiáda nebo Eurorebus. Propojení s praxí a názornost výuky předmětu nám pomáhají uskutečňovat geografické exkurze.
Páťáci, vezměte rodiče, sourozence, babičky a dědečky a přijďte se k nám podívat!
1. března 2025 v prostorách Domu kultury Akord
Srdečně zveme všechny na tradiční předvánoční koncert.
V pondělí 11. listopadu 2024 sice nepřijel Martin na bílém koni, ale naši primáni vyrazili objevovat vesmír do planetária.
Soutěž Bohatství Země pod taktovkou Masarykovy univerzity běží od října i letošním školním roce. Tématem 11. ročníku geologicko-ekonomické soutěže je URAN V ENERGETICKÉM MIXU BUDOUCNOSTI.
V rámci říjnového „Měsíce věží“ jsme s žáky tercií využili možnost prohlédnout si zpřístupněnou skipovou věž F4 bývalého černouhelného dolu František v Horní Suché.
Per aspera ad astra, tedy Přes překážky ke hvězdám. Těmito slovy by se dal popsat úspěch Marie Hrubé, studentky našeho gymnázia, na Mezinárodní astronomické olympiádě v jihoasijském Nepálu.
Jedna z mnoha chilských legend praví, že když byla Země stvořena, zbylo v Chile trochu ze všeho – vysoká pohoří, průzračná jezera, divoké řeky, obří ledovce a aktivní sopky, k tomu zvířat a rostlin nepočítaně…
Septimy navštívily rozvodnu v Nošovicích.
Kabinet zeměpisu nespí, pracuje stále, a tak jsme se stejně jako loni vydali na zájmové dny do Polska.
Dne 5. 6. 2024 vyrazila silná trojice vášnivých geografů ze sekundy B ve složení David Papík, Adam Biolek a Matěj Dobeš do Prahy na celostátní finále soutěže Eurorebus.
Dne 2. května obě septimy vydaly na výlet do malebného města Kroměříž.
Začátek zájezdu v Ostravě vypadá banálně, čtyřicet učitelů s plnými kufry na cestě do Rumunska. Holá, holá, kulturní vzdělání po stopách krajanů volá!
Když jsme v sekundě B na sklonku dubna dokončili v rámci regionální geografie Ameriku, vyvstala otázka, čím za ní udělat tu pomyslnou tečku. Nakonec jsme zvolili projekt Amerika v krabici (od bot, čaje, zápalek…).
V dubnu se počasí umoudřilo a my jsme využili slunečného dopoledne k návštěvě Teplic nad Bečvou.