Fotogalerie

Evropský den jazyků

Dne 25. 9. 2023 soutěžily tercie a kvarty na Evropském dni jazyků. Každá třída měla za úkol vytvořit několik týmů, přičemž v každém musel být alespoň jeden student německého, francouzského, ruského či španělského jazyka. Soutěž se odehrávala ve čtyřech místnostech, jež byly byla zasvěceny vždy jiné části Evropy.

Velký úspěch našich rakeťáků

Během minulého školního roku jsme se zúčastnili studentské soutěže Czech rocket challenge, soutěže, jejíž cílem je postavit, otestovat a odpálit raketu, která bezpečně dopraví sebe a vejce nejen nahoru, ale i zpět na Zemi.

Sportovní den 2023

V úterý 20. června se uskutečnil, jako každý rok, sportovní den pro všechny žáky naší školy. Soutěžilo se v kolektivních sportech ve třech kategoriích: primy a sekundy, tercie a kvarty a kvinty až septimy.

Ples 2023

Po dvouleté pauze jsme opět plesali!

Volgiáda 2022

Dne 20. 12. 2022 se na gymnáziu Ostrava-Zábřeh konala matematická soutěž pro páté třídy ZŠ jménem Volgiáda.  13 týmů z Ostravy a jejího okolí se snažilo vyřešit 50 logických, těžkých a nevšedních úloh.

Vědecký čtyřboj

Ve dnech 24. a 25. listopadu po covidové pauze opět hostilo naše gymnázium Vědecký čtyřboj.

Mezinárodní soutěž Fyzikální náboj

V pátek 4. 11. v areálu mensy Vysoké školy báňské proběhl další ročník mezinárodní soutěže Fyzikální náboj, na jejíž organizaci se dlouhodobě podílí naše gymnázium.

Finále Energetické olympiády v Praze

3. a 4. listopadu se v Praze na Elektrotechnické fakultě ČVUT konalo celostátní finále Energetické olympiády, do kterého se kvalifikovaly tři týmy z naší školy. Týmu z oktávy unikl bronzový stupínek o jeden jediný bod!

Andalusie je opravdu kouzelná

V pátek 21. 10. 2022 vyjelo téměř 100 studentů našeho gymnázia na desetidenní poznávací zájezd Kouzelná Andalusie.

Archiv města Ostravy

V pátek 23. 9. se žáci kvinty A zúčastnili exkurze do ostravského městského archivu.

Pasování primánů

20. září 2022 byli naši noví žáci slavnostně pasováni do stavu studentského.

Adaptační aktivity – prima A

První dny v nové škole trávili naši primáni aktivně. Připravili jsme pro ně adaptační aktivity s cílem se vzájemně poznat a navázat hned od začátku dobré vzájemné vztahy.

Adaptační aktivity – prima B

První dny v nové škole trávili naši primáni aktivně. Připravili jsme pro ně adaptační aktivity s cílem se vzájemně poznat a navázat hned od začátku dobré vzájemné vztahy.

Cyklokurz septim – Lednice a okolí

Od 5. do 9. září se naši septimáni proháněli na bicyklech po jižní Moravě. Součástí cyklokurzu bylo i poznávání místní krajiny, památek a zvyklostí.

Czech Rocket Challenge 2022

Tým našich rakeťáků z kvinty B pod vedením Mgr. Zehnala se v Brně zúčastnil soutěže Czech Rocket Challenge.

Kroměříž

Sekundy na zeměpisné exkurzi v Kroměříži

Vodík – fenomén budoucnosti

Všichni jsme už určitě slyšeli o vodíku, ale co vše o něm víme? Studenti kvinty A navštívili 29. 4. 2022 Velký svět techniky, aby se právě o něm dozvěděli co nejvíce.

Prima v Muzeu Těšínska

Průvodci pro žáky připravili aktivity spojené s pravěkým osídlením našeho regionu, s počátky středověku na Těšínsku a rodem Piastovců.

Velikonoční Raduň

Ve středu 20. dubna se uskutečnila dějepisná exkurze sext na Opavsko, kde si měli studenti možnost prohlédnout interiéry a exteriér zámku Raduň, původně gotické tvrze, přestavěné v 16. století na renesanční zámek.

Lyžařský kurz 2022 – Praděd

Kateřina Březnická (2.B): „Já, jako člen začátečnického družstva za všechny prohlašuji, že jsme se naučili lyžovat a chtěla bych za to velmi poděkovat profesorkám, které s námi musely mít asi tu největší trpělivost. Ostatní děti z lepších družstev se určitě zase o něco zdokonalily a užily si výcvik, jak jen mohly! Tento kurz však byl […]