Astronomická olympiáda 2022

Do čtyř věkových kategorií této soutěže se zapojili žáci všech tříd, celkem 223 žáků, z toho 144 jich postoupilo do krajského kola. Někteří z našich žáků byli i nejúspěšnějšími řešiteli v rámci celé ČR.

V kategorii GH byli ve školním kole nejúspěšnější Anna Aujezdská z 1. A, Jakub Klokner, Tereza Hýžová a Lukáš Ruttkay z 2. A, Antonín Papoušek a Antonín Rogowski z 1. B.

Ve vyšší kategorii EF si nejlépe poradili z náročnými úlohami této soutěže Šimon Skopal, Karolina Sikorová a Matyáš Sněhota ze 4. B a Johana Černá ze 3. A.

Kategorie CD měla letos nejtěžší úlohy a jen velmi málo žákům se podařilo postoupit do jejího krajského kola. Velmi úspěšnými byli žáci z 5. A Matěj Hošek, Lada Srpová a Daniel Lukas a Radim Gabriel ze 6. B.

AB kategorie je určena žákům nejvyšších ročníků, ale pravidelně se do ní zapojují i talentovaní mladší žáci. Na 1. místě ve školním kole této kategorie skončila Stela Srpová, následována Ladou Srpovou a Ondřejem Skálou z 5. A a Vítkem Říhou ze 7. B.

Všem soutěžícím děkuji za skvělou reprezentaci naší školy a postupujícím žákům přeji hodně štěstí, úspěchů a bezoblačnou noční oblohu v krajském kole.

Mgr. Lenka Plachtová, garant AO