Chemie na hradě 2021

7. září 2021 se na Slezskoostravském hradě uskutečnil 15. ročník Chemie a dalších přírodních věd. Součástí této akce bylo také vyhlášení výsledků soutěže KORCHEM 2020/2021.

Při vstupu na hrad každý dostal náramek a poté jsme měli tak půlhodinu na omrknutí stánků, ve kterých probíhaly demonstrační pokusy z chemie i fyziky. V 10:00 proběhlo vyhlašování soutěže KORCHEM a sled chemických pokusů. Kdo chtěl, mohl se podívat na pokusy a na vyhlašování. V té době byla v amfiteátru připravena i hasičská ukázka, která prý za moc nestála. Po sledu zajímavých pokusů došlo na vyhlašování cen. Na této akci jsme mohli být, jelikož se Katka Lacná (5.B) a já, Radim Gabriel (5.B) umístili v první dvacítce. Dopadlo to lépe, než jsem očekával. Katka se umístila osmá a já třetí. Tohle jsem opravdu nečekal. Jakmile se to dozvěděli naši spolužáci, byli velmi nadšení a pogratulovali nám. Ještě chvilku jsme byli na hradě a poté se vydali na cestu k domovům nebo školní jídelny (kde byl jako vždy výborný oběd).

Nový ročník soutěže KORCHEM MS právě začíná, a proto neváhejte a zapojte se! Pokud se dobře umístíte, získáte i krásné ceny.

Radim Gabriel (5.B)