CzechHopes 2024

Ve dnech 15.-16. 2. 2024 jsme měli možnost zúčastnit se největší studentské konference v ČR – CzechHopes v Brně.

První ročník konference CzechHopes se konal v roce 2019 a druhý hned následující rok. Bohužel poté přišel covid, a další ročník se tak konal až letos. Zúčastnilo se jej přes 500 středoškoláků z celé České republiky.

První den se konaly dva workshopy, na které jsme měli možnost předem se zaregistrovat. Byla zde široká nabídka, která čítala přes 30 různě zaměřených workshopů. Vybral si opravdu každý, nechyběly zde workshopy z přírodních věd, jako jsou například biologie, fyzika či matematika, ani humanitní, na kterých si studenti mohli zlepšit např. své vyjadřovací schopnosti v rámci debatování.

Druhý den pak následovaly přednášky na různá témata, které si připravili úspěšní studenti nebo absolventi prestižních vysokých škol. Celý páteční program byl také doprovázen speciálním programem, který zahrnoval představení několika pro studenty zajímavých organizací, firem a mimoškolních aktivit. Hlavní myšlenkou celé konference je však seznámení se zajímavými osobnostmi a navázání kontaktů s lidmi s podobnými zájmy. Celý program byl navíc doplněný o networking, který nám umožnil seznámit se s mnoha zajímavými lidmi, které budeme chtít určitě ještě někdy potkat!

Celou akci jsme si velmi užili a doufáme, že se budeme moci zúčastnit i příští rok.

Julie Zágorová, septima A