Edupohádky

Studenti pedagogiky Ostravské univerzity pod vedením Mgr. Dany Vicherkové, PhD. předvedli kvartě A, jak a čím vyplňovali své studium v době covidových omezení. Budoucí učitelé společně napsali autorské pohádky, reflektující nejen dobu pandemie, ale i obecnou společenskou situaci a atmosféru. Své pohádky doprovodili taktéž autorskými ilustracemi a po třech letech se dočkali i knižního vydání.

Kolektiv autorů knihy nazvané Edupohádky na našem gymnázium zakončil „turné“, jehož zastávkami byly nejen vzdělávací instituce, ale  třeba i domovy pro seniory. Smyslem prezentace Edupohádek je nejen informovat o nové knize, o tom, proč a jak vznikala, ale také zapojit aktivně jejich posluchače. Takže naši kvartáni se mj. chopili pastelek a kreslili na motivy jednotlivých pohádkových příběhů.

V prosinci pak proběhne veřejná prezentace knihy Edupohádky a vernisáž ilustrací. Celý koncept naše studenty zaujal natolik, že někteří zpracují své výtvarné návrhy doma (v jednom případě i úplně nový příběh). Ty se pak na vernisáži také objeví.

PhDr. Václav Tabášek