Finále Energetické olympiády v Praze

3. a 4. listopadu se v Praze na Elektrotechnické fakultě ČVUT konalo celostátní finále Energetické olympiády, do kterého se kvalifikovaly tři týmy z naší školy.

A bojovaly statečně. Připravily promyšlené a inovativní projekty na aktuální témata udržitelné energetiky, tepla a dopravy, které pak prezentovaly před celým auditoriem a odbornou porotou.

Na stupně vítězů to sice tentokrát nestačilo, ale týmu z oktávy ve složení Jan Křístek, Tobiáš Pavelka, Tomáš Skála unikl bronzový stupínek o jeden jediný bod! Do pořadí v první desítce promluvili také naši kvintáni, Viktor Kubajura, Daniel Lukas a David Procházka, kteří obsadili celkové 8. místo.

Účast ve finále byla pro všechny soutěžící přínosná, odjížděli s dobrými pocity a spoustou nových poznatků a zkušeností.

Mgr. Petr Říman

 

„Ze školního do finálového kola ENOL jsme se dostali z 23. místa a jako nejmladší ročník jsme se tedy pokusili překvapit konkurenci a umístit se alespoň do „top 10”, to se nám podařilo na 8. příčce. Soutěž jsme si užili, dověděli se nové informace a setkali se s inspirativními lidmi. Těšíme se na případné další ročníky soutěže.“ Viktor Kubajura (5.A)