Fyzikální náboj opět v Ostravě

První listopadový pátek se 200 nadšených fyziků sešlo na Vysoké školy báňské – Technické univerzitě Ostrava, kde se konala tradiční soutěž Fyzikální náboj. Na organizaci soutěže se již sedmým rokem podílí naše gymnázium společně s MFF UK v Praze a za finanční podpory Statutárního města.

Jedná se o mezinárodní fyzikální soutěž, do které se letos zapojilo 281 týmů z České republiky, Slovenska, Maďarska, Polska a Španělska.

Celá soutěž trvá 120 minut, během kterých se týmy pokouší vyřešit co nejvíce zadaných úloh. Za každou správně vyřešenou úlohu dostanou žáci k vyřešení novou úlohu, jejíž obtížnost se stupňuje.

Řešení Fyzikálního náboje přispívá k úspěšnému řešení dalších fyzikálních soutěží, je zohledněno při přijetí na vysokou školu, podporuje týmovou spolupráci a umožňuje porovnávat výsledky soutěžících s účastníky jiných států.

Obrovského úspěchu v této soutěži letos dosáhl tým sexty A ve složení Lada Srpová, Stela Srpová, Ondřej Skála, Tadeáš Těhan a Matěj Hošek, kteří se umístili ve své kategorii v Ostravě na 2. místě, v rámci České republiky na 3. místě a v mezinárodním kole na 5. místě z celkem 118 týmů Evropy.

Gratulujeme ke skvělému výsledku navazujícímu na loňský rok a přejeme další fyzikální úspěchy v ostatních týmových přírodovědných soutěžích.

 

Mgr. Lenka Plachtová, organizátorka soutěže

video 1 video 2 

Napsali o nás