Postřehy naší úspěšné finalistky zeměpisné olympiády

Finále Zeměpisné olympiády nám kvůli brzké registraci v Praze začalo cestou vlakem ve 4:15 ráno. Ta sice nepotěšila ani mě, ani Mgr. Beatu Jonsztovou, která mě na soutěž doprovázela, naštěstí jsme ji však ve zdraví zvládly a včas se dostavily na Geologickou fakultu UK na Albertově.

Po zahájení následovala krátká bojovka a pauza na oběd, poté jsme se my soutěžící společně s organizátory přesunuli na Vyšehrad, kde jsme až do večera řešili různé praktické úlohy, například jsme kreslili mapku Vltavy nebo počítali hustotu zalidnění bytového bloku v ulici Na Pankráci.

Noc jsme strávili společně v ubytování v hostelu Sokol, druhý den nás čekala práce s atlasem, test geografických znalostí, který se mně osobně zdál ze všech částí soutěže nejtěžší, a multimediální test (ten probíhal formou uzavřených otázek v prezentaci). Po společné fotce a obědě se konečně se konečně přistoupilo k dlouho očekávanému vyhlášení.

Ve své kategorii jsem obsadila sedmé místo, což mě vzhledem k nabité konkurenci hodně překvapilo a potěšilo. Celou soutěž jsem si i díky příjemné společnosti paní učitelky Jonsztové velice užila a doufám, že někdo z naší školy se do finále dostane i příští rok.

Stela Srpová, kvarta A

 

Odkaz na článek o akci: Mladí geografové soutěžili i v měření Vyšehradských sadů (ukforum.cz)