Velký úspěch Hanky Brožkové v překladatelské soutěži

V pátek 13. ledna 2023 jsme s p. p. Kavalovou nasedly na vlak a vydaly se do Olomouce, abychom si (jen my studentky samozřejmě :D) podruhé na dvě hodiny vyzkoušely práci překladatelů. Konalo se zde univerzitní kolo překladatelské soutěže. Datum nám sice nepřálo, ale minimálně na naše následné pocity a dojmy to vliv nemělo.
K samotné soutěži – stejně jako ve školním kole i nyní jsme překládaly dva anglické texty do češtiny. Jeden byl opět umělecký, tentokrát zaměřený na deskové únikové hry, a druhý, jak jinak, odborný týkající se evropské podpory Ukrajiny.
Datum vyhlášení výsledků je 24. ledna, takže nám nezbývá než čekat… a doufat. Na každý pád se však jednalo o zajímavou zkušenost a obě jsme rády, že jsme se mohly této pozoruhodné soutěže zúčastnit.

Martina Vykouřilová a Hana Brožková

Hance se podařila úžasná věc. V univerzitním kole překladatelské soutěže UPOL se její texty dostaly do užšího výběru patnácti nejlepších překladů.  V konkurenci 115 soutěžících z jazykových škol a gymnázií je to mimořádný výsledek. Gratulujeme, Hani!

Mgr. Eva Kavalová