Robotiáda 2024

Páteční Regiojet 5:45 by mohl dostat čestné ocenění jako největší přepravce robotů v republice – už ve Svinově jsme viděli tlupy studentů s pečlivě zabalenými robotickými miláčky. Jen náš tým ve složení Tonda Papoušek, Adam Biolek, Kuba Chromý a David Papík měl ve svých zavazadlech schované tři.

V disciplíně Zachraňte medvěda Jakub bezpečně dovezl ztraceného medvídka do bezpečí a vybojoval nám 24. příčku.

Přes veškeré úsilí, které hoši ve škole ještě i na místě před startem věnovali dolaďování našeho robota sprintera, jsme se zařadili mezi třicítku týmů, které úzkou desetimetrovou trať neprojely. Poučení do života – směr je důležitější než rychlost.

Komentovanou prohlídku v kategorii Free Style Tonda bravurně zvládl a náš slon v náročné konkurenci rozhodně nezapadl a byl mnohokrát natočen a vyfotografován.

Vybrat z množství nejrůznějších modelů tři nejlepší nebylo snadné: vybrat robota sympaťáka, technicky složitého, muzikanta nebo vybaveného největší AI? Jen namátkou: zaslouží si cenu obří sympatická ještěrka, středověký katapult v moderním provedení, hráč na xylofon, hodná robotická učitelka, přehrávač písniček zakódovaných do barev, humanoid v mikině s kapucí, humanoid, se kterým si pokecáte nebo piškvorkový stroj, který nikdy neprohraje…?

Napětí ze soutěže jsme stihli dokonale odvětrat mezi exponáty Vida parku a ve vlaku na cestě zpět se už v klučičích hlavách začaly rodit nové plány budoucích strojů.

Video na: https://www.youtube.com/watch?v=doN2qjDLD1E

Mgr. Veronika Bartoňková