V kroužku informatiky nerdy nepotkáte

Ve čtvrtek odpoledne bývá v učebně IVT docela živo – můžeme zde vidět programátory, konstruktéry, grafiky, psavce všemi deseti, letos se zde rodí i elektronická verze Oktaviánu… Kromě stálých členů kroužku přicházejí podle možností i ti, kdo mají méně času – probrat ve skupinkách své programátorské počiny, pracovat na školních projektech, řešit korespondenční soutěže, sestříhat si video…

Ve skříních čekají na svůj čas ozoboti a mikrobity, těšíme se na zásilku nových mbotů, snad letos užijeme i hřiště pro robotí fotbálek a arénu na robotické sumo.

A kdo tady koho vlastně učí? Jen namátkou: přes 3D tisk je tu největší expert Barča, potíže s legem většinou vyřeší Radim, s 3D modelováním pomůže Oliver, ze zkušených programátorů je nejčastěji k dispozici Matěj… s strýček Google nezklame takřka nikdy. Snad tedy tak  moc nevadí, že s lecčíms pomoct nestihnu ani  mnohdy  nedokážu a už  jen tiše žasnu.

Jaká budou další setkání bude záležet na aktuální sestavě a náladě osazenstva. Mám radost, že zatím to bylo vždycky fajn.

Veronika Bartoňková