Ve studovně se recitovalo o 106

Tentokrát jsme začali netradičně staršími studenty. Jako první vystoupil Filip Jordán (6. B), který obdržel zvláštní cenu poroty za originální autorský text o tom, co obnáší život gymnazisty. Vítězkou vyššího stupně gymnázia se stala Alžběta Dohnalová (7. A) s anekdotami Daniila Charmse, druhé místo obsadil Martin Doležal (7. B), který s básní Havran E. A. Poea navodil ve studovně tajuplnou atmosféru. Trojici vítězů pak uzavírá Kristýna Halamíčková (8. A) s textem Potměšilý host Michala Horáčka.

O malou kulturní vložku se postaraly studentky sekundy A, které za použití rekvizit vystoupily s baladou Polednice Karla Jaromíra Erbena. Vzhledem k velkému zájmu o soutěž ze strany studentů nižšího gymnázia se porota rozhodla ocenit kategorii poezie a próza každou zvlášť. S textem Nejkrásnější opanovala stupně vítězů Sofie Elle Chovancová (3. A), na druhém místě zazářil David Novák (1. A) s básní Jiřího Žáčka, třetí místo patřilo Stanislavu Kolářovi (3. A), který si pro recitaci vybral Jaroslava Seiferta. V kategorii próza se porota shodla na prvenství Johany Černé (4. A), která si pro publikum připravila úryvek z Proměny Franze Kafky, na místě druhém ji pak následovala Karolína Jeziorková (4. B) s pasáží z románu 1984 George Orwella.

Všem zúčastněným děkujeme za jejich zájem o krásné slovo, vítězům gratulujeme a přejeme hodně štěstí v mezigymnaziálním klání, které se uskuteční 6. 12. 2023 tradičně v Komorní scéně Aréna.

Mgr. Jindřiška Kaszová