Volgiáda 2022

Dne 20. 12. 2022 se na gymnáziu Ostrava-Zábřeh konala matematická soutěž pro páté třídy ZŠ jménem Volgiáda.  13 týmů z Ostravy a jejího okolí se snažilo vyřešit 50 logických, těžkých a nevšedních úloh.
Čtveřice matematických géniů a jejich učitelský dozor se museli nejpozději v 9:00 dostavit na gymnázium, zaregistrovat se, vyslechnou si pravidla soutěže a snažit se vybojovat prvenství.
Po únavné hodině psaní, škrtání, muchlání papíru, a hlavně počítaní si šli všichni soutěžící odpočinout. Skupinky žáků pátých tříd mohly v průběhu boje sledovat své umístění a počet bodů na interaktivní tabuli. Pouze v poslední čtvrthodině se tabule vypnula, aby bylo umístění týmů velkým překvapením.  Po krátké pauze došlo k vyhlášení vítězů.
Na třetím místě s bronzovou medailí se umístil tým ze ZŠ Proskovice pod názvem Maťáci, druhé místo a stříbrnou medaili získal tým Marťánci taktéž ze ZŠ Proskovice. Tak a teď už chybělo vyhlásit jen dnešní matematické šampiony s postem zlaté medaile. V místnosti bylo hrobové ticho. Nikdo ani nedutal. Šel slyšet tlukot srdce každého soutěžícího, když se ozvalo náhlé: „Na prvním místě se umístil tým Porubáci ze ZŠ Porubská!“ Jásot a burácivý potlesk zaplnil místnost.
První místo sice vyhrála jen jedna čtveřice, ale potlesk a úctu si zaslouží všechny zúčastněné týmy. Tímto vám všem gratulujeme a přejeme hodně štěstí v počítání i nadále. Těšíme se na další soutěžící i příští rok!

Tercie B

Akce byla finančně podpořena z prostředků dotace statutárního města Ostravy.