Volgiáda 2023

Po akční hodině psaní, škrtání, muchlání papíru a hlavně počítaní byly jasné výsledky. Týmy žáků pátých tříd mohly v průběhu boje sledovat své umístění a počet bodů na interaktivní tabuli. Pouze v poslední čtvrthodině se tabule vypnula, aby bylo umístění týmů velkým překvapením.  Po krátké technické pauze organizátoři vyhlásili výsledky.

Na třetím místě s bronzovou medailí se umístil tým ze ZŠ Proskovice Kalkuláci, druhé místo a stříbrnou medaili získal tým Krmelínská Parta ze ZŠ T. G. Masaryka. Tak a teď už chybělo vyhlásit jen dnešní matematické šampiony s postem zlaté medaile. V místnosti bylo hrobové ticho. Nikdo ani nedutal. Byl pouze slyšet tlukot srdce každého soutěžícího, když se ozvalo: „Na prvním místě se umístil tým Konina ze školy Gymnázium, ZŠ a MŠ Hello s. r. o.“ Jásot a burácivý potlesk zaplnil místnost.

Zvítězit sice mohla jen jedna čtveřice, ale potlesk a odměnu si zaslouží všechny zúčastněné týmy. Všem gratulujeme a přejeme hodně štěstí v počítání i nadále. Těšíme se na příští ročník!

Studenti kvarty B