Výstava Ostravsko – významné kulturní osobnosti regionu

Projekt vznikl ve spolupráci s Moravskoslezskou vědeckou knihovnou v Ostravě, která totéž dílo zpřístupnila veřejnosti v prostorách své studovny v březnu 2023. Naše gymnázium je tedy hned druhým vystavovatelem v pořadí. Vše k vidění v přízemí v levém křídle budovy školy.

Výstava je zvětšenou verzí stejnojmenného komiksu, který MSVK vydala v roce 2022 v rámci své publikační činnosti. Deset panelů formátu A1 prezentuje osm významných osobností našeho regionu žijících v různých obdobích od 2. poloviny 19. století do současnosti, další dva panely jsou úvodem a závěrem celého komiksu.

V souvislosti s výstavou můžete vyplnit krátký slosovatelný kvíz – bude od příštího týdne k vyzvednutí (i odevzdání) u vrátnice školy. Ze všech správných odpovědí 5. 5. o velké přestávce vylosujeme ve vestibulu školy 3 výherce, kteří získají sladkou odměnu z našeho regionu.

Současně vyhlašujeme studentskou literárně-výtvarnou soutěž Ostravsko – další významné kulturní osobnosti našeho regionu, v níž můžete jako jednotlivci nebo jako tým vytvořit podobný panel formátu A1, na kterém ostatním komiksovou formou představíte jinou významnou kulturní osobnost našeho regionu. Vytvořená díla odevzdávejte do 30. 5. 2023 Mgr. Veronice Vydrové (přízemí, kancelář č. 14, vedle učebny HV).

 

Mgr. Veronika Vydrová