Beseda s hejtmanem

V úterý 19. 12. si pan hejtman pozval na besedu studenty středních škol, aby jim ukázal, že náš kraj i přes různé názory má mladým lidem skutečně co nabídnout. Nikdo z nás přesně nevěděl, jak bude setkání probíhat, nicméně i když se lehce lišilo od našeho očekávání, ocenili jsme už jenom onu iniciativu přenést mladé do světa dění a probrat s nimi ta nejaktuálnější témata.  

V první části besedy nám pan hejtman představil proměny našeho kraje během let, jak se posouváme například i ve světě energetiky a jak právě naše myšlenky a projekty jsou ty, které mění, jak náš kraj vypadá, a které agentury nám s nimi mohou pomoct. 

V druhé části už byl prostor na otázky a následovala debata. Za přítomné si troufám tvrdit, že kdybychom dostali větší časový prostor právě pro tuto část, dokázali bychom předat více myšlenek, které v mnohých případech rozhodně za zmínku stojí, ale čas je bohužel neúprosný a pan hejtman jen jeden. Třeba se ale v budoucnu setkáme znovu a naše slova budou mít ještě větší váhu než teď. Koneckonců je ta budoucnost o nás a my musíme pracovat na tom, aby jednou stála za to. 

 

Kristýna Šeděnková, septima A